Fot. UM Tarnowskie Góry
Budowa kanalizacji
18 stycznia 2017 r. | 17:55

Po skanalizowania prawie całego miasta przyszedł czas na budowę sieci w ostatniej z dzielnic miasta. Warta 15,3 mln inwestycja sfinansowania zostanie w całości z budżetu miasta. Przypominamy, że wcześniejsze trzy, warte ponad 230 mln zł, etapy realizowano przy unijnym wsparciu.

 - Nasz wielki, okupiony ciężką pracą związaną z projektowaniem, wykonawstwem, nadzorem, ale i wcześniejszym pozyskiwaniem dotacji wysiłek zaczyna się układać w całość – komentuje Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór.

W ramach prac sieć kanalizacyjna zostanie doprowadzona do ponad 350 posesji obejmując tym samym ponad tysiąc, a więc prawie wszystkich, mieszkańców Pniowca. Około 20 km sieci wykona firma Instalbud zoo z Rzeszowa. Prace powinny zacząć się w październiku. – O wszystkich etapach i związanych z nimi utrudnieniach będziemy informować mieszkańców na bieżąco – przekonywał podczas dzisiejszego podpisania umowy Marian Góral, szef Instalbudu.

- Dobrze, że nasza sieć będzie ciśnieniowa, a nie grawitacyjna, bo oznacza, że wykopy nie będą głębokie, bo to oznacza, że prace nie będą czasochłonne – powiedział Franciszek Nowak, szef Rady Dzielnicy Pniowiec.

Wykonawca na ukończenie prac ma czas do maja 2018 roku.

Źródło: UM Tarnowskie Góry