Fot. UM Tarnowskie Góry
Uczniowie w Pniowcu uczą się programować
12 listopada 2017 r. | 13:31
1

Szkoła Podstawowa nr 16 wzbogaciła się o pomoce do nauki programowania. Ozoboty jako pierwsi wypróbowali uczniowie klasy drugiej podczas dodatkowych zajęć z matematyki. Uczniowie klasy piątej korzystali również z nowych pomocy edukacyjnych uczących podstaw kodowania.

Na zajęciach komputerowych pisali miniprogramy dla ozobotów przy użyciu kolorowych kodów. Na dodatkowych zajęciach z matematyki grali w grę będącą połączeniem gry komputerowej oraz gry planszowej, podczas której sterowali kosmitą za pomocą programu ułożonego z poleceń umieszczonych na kartonowych klockach.
- Dziękujemy za dodatkowe środki na doposażenie szkoły. Otrzymaliśmy je na pracownie w ramach reformy edukacji, jednak udało nam się zaoszczędzić na pomoce do nauki programowania, które w każdej współczesnej szkole być powinny - mówi Gabriela Lebek, dyrektor placówki.

źródło/foto: UM Tarnowskie GóryJedna odpowiedź na “Uczniowie w Pniowcu uczą się programować”

  1. Mieszkaniec napisał(a):

    Fajne, ale zbędne dla klas starszych…

Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel tego serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).