Gwarki odwołane! A na jaki cel zostaną przeznaczone te pieniądze?
15 kwietnia 2020 r. | 20:00

Dziś na swoim FP Urząd Miejski Tarnowskie Góry poinformował o swojej decyzji: "Szanowni Państwo, informujemy, że po wielu dyskusjach postanowiliśmy odwołać tegoroczne święto miasta Gwarki 2020.

Pieniądze w kwocie 500 tys. zł, które były zabezpieczone na ten cel, zamierzamy przeznaczyć na walkę z epidemią koronawirusa, w szczególności na obszary związane ze zdrowiem mieszkańców oraz minimalizowaniem gospodarczych i społecznych skutków epidemii. Teraz to nasz główny cel.

Podczas Gwarków 2021, gdy uporamy się z tym najważniejszym problemem, mamy nadzieję - bawić będziemy się podwójnie i hucznie!"

Szanowni Państwo, informujemy, że po wielu dyskusjach postanowiliśmy odwołać tegoroczne święto miasta Gwarki 2020 ☹️...

Gepostet von Tarnowskie Góry Urząd Miasta am Mittwoch, 15. April 2020

Pod postem znajduje się bardzo wiele komentarzy, które potwierdzają słuszność decyzji, jednak są też pytania - na co dokładnie zostaną przeznaczone te środki. Wspomniany przez UM cel - m. in. zakup karetki dla Szpitala Powiatowego niektórych mocno dziwi.

Zauważone zostały także inne aspekty tej decyzji, a mianowicie po obecnej, tragicznej sytuacji restauratorów i innych przedsiębiorców, podczas Gwarków mieliby możliwość drobnego "odkucia się". Teraz, jak decyzja o odwołaniu święta miasta została podjęta, nie będzie już tej możliwości.

Znalazły się także głosy mówiące o zbyt pochopnej decyzji - w końcu Gwarki są dopiero za 5 miesięcy, a do tego czasu może się jeszcze wiele zmienić. Może to rzeczywiście przedwczesna decyzja?

My z niecierpliwością czekamy na dokładne informacje, na co zostały przeznaczone środki zarezerwowane na Gwarki i w jaki sposób za tę kwotę UM pomoże ofiarom koronawirusa (w końcu każdy z nas nią jest, jeśli nie bezpośrednio, to choćby gospodarczo).