Program Gwarków 2019
30 sierpnia 2019 r. | 07:00

Gwiazdami wydarzenia będą w tym roku m.in. Margaret, Nosowska, The Dumplings oraz Electric LIght Orchestra by Phil Bates & Band.

Od kilku lat Gwarki zaczną się wystawą w Kościele Ewangelickim. W ramach projektu ART.ERIA.TG zobaczymy prace tarnogórzanki Marty Czarneckiej. Wśród licznych imprez towarzyszących znajdą się: wystawa filatelistyczna, turniej brydża, festyn „Postaw na rodzinę” (uwaga: tym razem odbędzie się pod TCK), Kiermasz Sztuki i Rzemiosła na Placu Wolności.

– Pochód gwarkowski jak co roku wyruszy w niedzielę o godz. 11.00 spod Jednostki Wojskowej.  Część historyczną z roku na rok wzbogacamy nowymi postaciami. W tym roku dołączą do nich  senator Józefa Bramowska – propagatorka polskości na Śląsku oraz pisarka i poetka Irma Sedlaczek – prawnuczka założyciela najsłynniejszej tarnogórskiej winiarni – Johanna Sedlaczka – informuje Tomasz Gwóźdż z Tarnogórskiego Centrum Kultury.  

– Program jest różnorodny, jak zawsze dostosowany dla każdej grupy wiekowej – mówi  Marta Burian z TCK. – Imprezę zakończymy koncertem Electric LIght Orchestra by Phil Bates & Band, liczymy na wspaniałą zabawę oraz że będzie to świetne wydarzenie międzypokoleniowe – dodaje. 

Trzeci rok z rzędu na ul. Dolnej odbędzie się Zlot Food Trucków. Natomiast dla wygody pieszych i widzów w obrębie Rynku zlokalizowanych będzie mniej punktów gastronomicznych. 

Jesteśmy bardzo ciekawi co Państwo sądzą o tegorocznym programie. My już mamy swoje zdanie i chętnie byśmy poznali opinię innych. Zapraszamy do komentowania.