Koncert charytatywny. Dobre stwory na nowotwory
04 listopada 2017 r. | 15:23

Anna Segiet z mężem Teodorem to znane osoby w lokalnym środowisku twórców i animatorów kultury. Od 40 lat gromadzą dzieła sztuki intuicyjnej, nieprofesjonalnej, Art Brut, zyskując uznanie jako nieprzeciętni kolekcjonerzy. Na ich kolekcję składają się obrazy, rzeźby i grafiki m.in. takich artystów jak P. Wróbel, R. Riedel, J. Nowak, A. Niedbała, L. Więcek, L. Holesz. Dzieła te były prezentowane m.in. w Berlinie, Aachen, Düsseldorfie, Monachium, Norymberdze, Lille oraz w muzeach Finlandii. Segietowie współpracują również z Muzeum Śląskim w Katowicach, Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, Muzeum w Tarnowskich Górach oraz Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.

Niestety od kilku lat Anna Segiet zmaga się z chorobą nowotworową. Wydatki związane z leczeniem oraz przejściem na inny tryb życia wymuszają zbywanie gromadzonych przez lata dzieł sztuki. Jak sami mówią – są z tym pogodzeni.

4 listopada o godz. 18:00 odbędzie się koncert charytatywny. W tarnogórskim kościele ewangelickim zaprzyjaźnieni muzycy wystąpią z programem nawiązującym do 500-lecia Reformacji.

Wystąpią:
Hanna Balcerzak - klawesyn
Aleksandra Batog - altówka
Jola Literska - wokal
Tomasz Bienek - gitara

Organizator:
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Tarnowskich Górach