TCK
KONCERT WHALESONG I NMBF – DO USŁYSZENIA
11 kwietnia 2017 r. | 21:29

28 kwietnia (piątek), godz. 18.30

Jedna scena, dwa zespoły, pełna emocji muzyka, silny akcent tarnogórski i premiera nowego wydawnictwa. Przed nami druga odsłona cyklu „Do usłyszenia”. Tym razem przygotowaliśmy nie lada gratkę dla fanów cięższego grania. Na naszej scenie wystąpią Whalesong i November Might Be Fine – zespoły z dużym potencjałem, wyrażające swój talent w gatunkach z mocnymi gitarowymi akcentami.

Whalesong powstał w 2009 roku w Tarnowskich Górach. Dwa lata później wyszedł debiutancki minialbum „Filth”. Trzy remiksy zespołu znalazły się na albumie „Remixes” legendarnej post-metalowej kapeli Cult of Luna. W 2016 roku światło dzienne ujrzał minialbum „Roi des Rats”. Obecnie członkowie Whalesong kończą pracę nad pełną płytą, która będzie nosiła nazwę „Disorder”. Gościnnie pojawią się na niej muzycy Decapitated, Lux Occulta, czy Medeia. Muzyka zespołu jest mocno eksperymentalna. Opisując ich twórczość można wymienić takie gatunki jak sludge, post-metal, drone doom, no wave czy industrial. Whalesong chętnie sięga po improwizowane formy, czyniąc swoje koncerty niepowtarzalnymi. Muzyka tarnogórskiego tria powinna przypaść do gustu fanom Swans, Neurosis czy Sunn O))).

Drugą gwiazdą wieczoru będzie trio November Might Be Fine. Początki projektu sięgają 2014 roku. W tym samym roku ukazał się ich pierwszy minialbum. Tarnogórska grupa na każdym kroku udowadnia, że ciężkie brzmienie doskonale łączy się z pięknymi melodiami. Przedstawiciele post-metalu i post-rocka swoimi instrumentalnymi kompozycjami opowiadają historie bez słów, malując krajobrazy dźwiękami. Ich twórczość doceniono podczas V i VI edycji Muzyki na Plan. W 2015 roku zostali jego laureatami wraz z Milky Wishlake, a rok później zdobyli nagrodę publiczności. Ponadto dwa lata temu decyzją jury zdobyli I miejsce w VII edycji Dachoofka Festival w Krakowie. Warto dodać, że 28 kwietnia będzie szczególnym dniem dla November Might Be Fine. Wtedy odbędzie się oficjalna premiera ich debiutanckiej płyty zatytułowanej „South”.

Pomimo że zespoły pochodzą z jednego miasta i wykonują podobną muzykę nigdy razem nie grały. Dajemy możliwość posłuchania ich w cenie jednego biletu. Kolejną cechą wspólną obu kapel jest jakość niesiona w kompozycjach. Z wielką przyjemnością zapraszamy na ucztę audiowizualną, bowiem grupy wykorzystują na swoich koncertach wizualizacje.

Bilety: 8/10 zł.

źródło: TCK