Paulina Malarz z Tarnowskich Gór wygrała konkurs plastyczny „Świat oczami młodych”
19 września 2019 r. | 19:57

Paulina Malarz – uczennica klasy II Technikum nr 7 w Tarnowskich Górach zdobyła główną nagrodę w 3. edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego na projekt znaczka pocztowego „Świat oczami młodych”, którego organizatorami byli: Bank Ochrony Środowiska oraz Poczta Polska.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi młodzieży na ważne tematy społeczne. Obecna edycja konkursu była opatrzona hasłem „Przywróćmy tradycyjne sady” i poświęcona była tematyce ratowania starych odmian drzew owocowych.

Zadaniem konkursowym było stworzenie projektu znaczka pocztowego pokazującego sad ze starymi odmianami drzew, uprawianymi naturalnymi metodami, które nie wywołują negatywnego wpływu na środowisko. Znaczki, oprócz wartości praktycznej i kolekcjonerskiej, mają stanowić element proekologicznej edukacji wpisującej się w misję BOŚ i Poczty Polskiej.

Do konkursu wpłynęło ponad tysiąc prac, z których wybrano pracę właśnie Pauliny i na podstawie jej projektu zostanie wydany znaczek pocztowy w nakładzie 100 tysięcy sztuk.

Szczerze gratulujemy Paulinie!

Źródło i zdjęcia: www.zsap.art.pl