TCK
Muzyka gier komputerowych
28 maja 2017 r. | 10:07

Koncert w ramach V Festiwal Japoński Matsuri w Tarnogórskim Centrum Kultury.

3 czerwca godzina - 17:10

Muzyka gier komputerowych coraz odważniej przebija się w świecie muzycznym. Jedne z najlepszych soundtrackow zostały napisane przez japońskich twórców! Koncert Lorien Trio to niepowtarzalna okazja, by usłyszeć słynną Legendę Zeldy, Final Fantasy czy Super Mario w oryginalnym opracowaniu. Trzy instrumenty, jakże przeciwstawne - flet, altówka i harfa - w zestawieniu tworzą klimat, który pozwoli na wędrówkę w czasie i przestrzeni.

Zespół Lorien Trio od ponad 10 lat koncertuje w Polsce i za granicą. Wszystko zaczęło się od zjawiskowej "Sonaty na flet, altówkę i harfę" Claude Debussy'ego. Równo 100 lat temu ten francuski kompozytor wymyślił nowy zespół kameralny o nietypowym składzie. "Sonata" okazała się arcydziełem, które stało się impulsem do powstania kolejnych utworów i zespołów ich wykonujących na całym świecie. W Polsce, Lorien Trio jest jedynym na stałe działającym zespołem tego typu. Również Lorien Trio zainspirowało wielu kompozytorów polskich i zagranicznych, ma na swoim koncie kilkanaście premier.

Muzyka gier komputerowych to kolejny krok na drodze fascynacji kulturą japońską. Flecista zespołu, Alicja Molitorys, po trzykrotnym tournée w Japonii poznała różne style muzyczne dalekowschodniego kraju: od klasycznej, przez popularną, filmową, po enka. W TCK usłyszymy opracowania sound tracków najsłynniejszych japońskich twórców m.in.: Koji Kondo, Nobuo Uematsu.

Bilety do kupienia w kasie TCK oraz na stronie internetowej TUTAJ

źródło: TCK