Grafika: UM Tarnowskie Góry
II Koncert Charytatywny
28 stycznia 2017 r. | 10:18

Zapraszamy wszystkich na II Koncert Charytatywny organizowany dla Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego im. B. Hagera w Tarnowskich Górach. Urząd Miejski objął to wydarzenie patronatem. Organizatorzy koncertu zbierać będą pieniądze na wyposażenie nowoczesnego Oddziału Udarowego w Tarnowskich Górach.

 - Koncert to wydarzenie początkujące cały cykl imprez kulturalnych, sportowych i dydaktycznych, które chcemy zorganizować w naszym mieście, których celem jest zwrócenie uwagi na problem udaru mózgu - mówi doktor Beata Poprawa z tarnogórskiego szpitala. - Hasło naszej imprezy "NIECH SIĘ NIE Z)UDARZY" jest życzeniem dla wszystkich nas... 

 Czy wiecie, że co 8 minut ktoś w Polsce przechodzi udar mózgu? Przez nasz niezdrowy i stresowy tryb życia ta liczba chorych rośnie z każdym rokiem i dotyka coraz młodszych pacjentów.

Udar mózgu staje się drugą przyczyną śmierci po 60 roku życia, a pierwszą jeśli chodzi o trwałe kalectwo u młodszych pacjentów.

Ilość zachorowań jest taka sama u nas i w całej Europie ale w Polsce procent śmiertelności sięga w tej grupie aż 70%!

Ci co przeżywają są często niepełnosprawni do końca życia. Jedynie szybka interwencja i zastosowanie nowoczesnego leczenia może odmienić los tych osób.

Do tego potrzebujemy nowoczesnego sprzętu, dostępu do lepszej diagnostyki i skutecznego leczenia które powinno być zastosowane jak najszybciej - bez przewożenia pacjentów do innych miast, bo każda stracona godzina to stracone czyjeś zdrowie, to stracone czyjeś życie...

Zasługujemy na lepsze bezpieczeństwo zdrowotne w naszym mieście i dlatego powinniśmy wspólnie powalczyć o nowoczesny oddział udarowy w Tarnowskich Górach.

Zachęcamy bardzo mocno do poparcia naszej akcji.

Każda zebrana, symboliczna złotówka będzie częścią wielkiej pomocy dla tych, którym w ciągu kilku minut może zawalić się całe życie...

W całym świecie co szósty z nas ma na to szansę...Jakim jesteś numerem?1..2..3..4..5.. ....6..........

Niech się nam to nie zdarzy...Niech się nam nie udarzy...

źródło: UM Tarnowskie Góry