Fot. powiat tarnogórski
4 medale w Mistrzostwach Polski wywalczyli tarnogórscy karatecy
28 kwietnia 2018 r. | 13:14

21 kwietnia w Limanowej odbyły się 45. Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin.

Zawodnicy TKS Karate Tarnowskie Góry wywalczyli 4 medale i IV miejsce w klasyfikacji klubowej. Srebrne medale stały się udziałem Sandry Nowak (-55 kg) i Marty Lubos (-65 kg), a brązowe krążki wywalczyli Dobrosława Habraszka (-65 kg) i Marek Wolny (-90 kg). Złoty medal w konkurencji Tameshiwari (łamanie desek) kobiet zdobyła Marta Lubos, łamiąc w czterech próbach aż 14 desek. Bez medali wracają Szymon Grzegorzyca i Rafał Zając, którzy odpadli po dobrych walkach w eliminacjach.

Bogdan Lubos (trener):
Mimo czterech wywalczonych medali czuję podobnie jak zawodnicy spory niedosyt. Finałowa walka Marty mogła zakończyć się już po pierwszej rundzie jej zwycięstwem. W dogrywce nie była już sobą i mamy nad czym pracować przed Mistrzostwami Europy. Sandra przewalczyła bardzo dobre zawody. W finale moment nieuwagi odebrał jej szanse na złoty medal.

Ogromny pech Marka Wolnego przed półfinałem nie pozwolił mu na walkę o kolejny tytuł. Mam nadzieję, że kontuzja nie wyeliminuje go ze startu w Mistrzostwach Europy. Dobrosława zanotowała kolejny bardzo udany powrót na matę. Już 11 i 12 maja we Wrocławiu nasi zawodnicy będą walczyć o medale Mistrzostw Europy. Wśród prawie 400 zawodników z 27 krajów wystąpi siódemka tarnogórzan. Seniorzy: Sandra Nowak (-55 kg), Marta Lubos (-60 kg), Dobrosława Habraszka (-65 kg), Marek Wolny (-85 kg), Rafał Zając (+95 kg) oraz juniorzy: Rafał Balbierz (-65 kg) i Marek Szorek (-80 kg). Marta i Sandra bronią medali z ubiegłego roku, a Marek po medalu Mistrzostw Świata walczy o powrót na podium Mistrzostw Europy.  Szans nie można odmówić też pozostałym naszym zawodnikom. Zapowiadają się wspaniałe Mistrzostwa. Zapraszam do Wrocławia.

źródło/foto: powiat tarnogórski