Bieg i Nordic Walking w Parku Repeckim. Najstarszy zawodnik ma 83 lata
12 kwietnia 2018 r. | 00:05

7 kwietnia odbyła się druga edycja biegu DRAMAtyczna Siódemka.

Zawodnicy zmierzyli się z siedmiokilometrową trasą na ścieżkach Parku Repeckiego. W zawodach wzięło udział 221 biegaczy i 124 sympatyków Nordic Walking. Zawodnicy zostali sklasyfikowani w kategoriach wiekowych oraz OPEN.

Tu niepokonanym okazał się zwycięzca biegu – Aleksander Zięba ze Strzyżowic, który z czasem 27 minut i 29 sekund poprawił swój ubiegłoroczny wynik na tej samej trasie. Wyłoniono również najlepszą tarnogórzankę i tarnogórzanina w obydwu konkurencjach. W biegu najlepszymi zostali Beata Mazgaj i Rafał Kargól, a w Nordic Walking Katarzyna Polak i Franciszek Hajduk.

Najstarszym uczestnikiem zawodów był pan Kazimierz Łopatka z Piekar Śląskich, który w tym roku wystartował w konkurencji Nordic Walking. Pan Kazimierz mimo swoich 83 lat już po raz drugi poradził sobie z trasą, która jak podkreślamy od początku jest trudna, wymagająca i uczy pokory nawet najwytrawniejszych zawodników. Uroczy klimat Parku Repeckiego i wiosenna aura sprzyjały całej biegowej uczcie tego dnia. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania i dziś już planujemy przyszłoroczne zawody ze zwiększonym limitem. Zrelacjonowała Beata Faryna-Mehlich