Fot. UM Tarnowskie Góry
Drużynowe wicemistrzostwo Polski oraz dwa złote medale TKS-u Tarnowskie Góry
06 czerwca 2017 r. | 19:36

Na rozegranych 3 czerwca 2017 w Sosnowcu Mistrzostwach Polski Seniorów Karate Kyokushin Marta Lubos (-65 kg) i Marek Wolny (-90 kg) wywalczyli złote medale. Obydwoje byli faworytami w swoich kategoriach wagowych i potwierdzili, że w Polsce nie mają sobie równych.

Marta w finale pokonała aktualną Młodzieżową Mistrzynię Europy Monikę Zielińska z Kolbuszowej. Nasza zawodniczka, która startowała do tej pory w niższej kategorii do 60 kg, dominowała w tej walce od początku i już po pierwszej rundzie sędziowie wskazali jej zwycięstwo. Marta wywalczyła także brązowy medal w konkurencji Tameshiwari (łamanie desek). Marek Wolny w finale miał okazję do rewanżu z Kamilem Mastajem z Jasła za niedawne Akademickie Mistrzostwa Polski gdzie przegrał z nim różnicą wagi. Tym razem zawodnik TKS-u nie pozostawił żadnych wątpliwości kto jest lepszy i jednogłośnie zwyciężył po dogrywce.

Bez medali wracają tym razem Sandra Nowak (-55 kg), Artur Dymarczyk (-80 kg) i Rafał Zając (-90 kg), którzy przeszli przez eliminacje ale odpadli w ćwierćfinałach. Sandra Nowak - nasza wicemistrzyni Europy przegrała w ćwierćfinale nie jednogłośną decyzją sędziów z inną medalistką Mistrzostw Europy Moniką Podorą z Radzionkowa, Artur Dymarczyk w walce o medal nie dał rady Mateuszowi Golombowi z Opola, a Rafał Zając przegrał na tym etapie z Krzysztofem Góreckim z Wrocławia. Nie powiodło się Szymonowi Grzegorzycy, który odpadł w eliminacjach.

Drużynowo TKS „Karate” Tarnowskie Góry wywalczył srebrny medal ustępując tylko ekipie z Wrocławia. W Mistrzostwach wzięło udział 102 najlepszych polskich zawodników z 47 klubów

Fot. UM Tarnowskie Góry
źródło: kyokushinkai.com.pl