fot. zsth.edu.pl
II Tarnogórski Półmaraton „Tak dla transplantacji”
20 stycznia 2017 r. | 17:37

3-go maja 2017 roku w Tarnowskich Górach odbędzie się II Tarnogórski Półmaraton „Tak dla transplantacji”. Pierwsza edycja biegu odniosła duży sukces. W półmaratonie tarnogórskim, będzie prowadzona klasyfikacja najlepszy Policjant i Policjantka. Nagrody w tej kategorii ufunduje Komendant Powiatowy Policji w Tanowskich Górach mł. insp. Tadeusz Stuchlik.

Organizatorami zawodów są Tarnogórskie Towarzystwo Triathlonowe oraz Urząd Miasta w Tarnowskich Górach. Honorowy patronat na biegiem po raz kolejny objął Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry Pan Arkadiusz Czech oraz profesor Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca, konsultant ds. kardiochirurgii.
Równolegle z biegiem Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe organizują obchody święta Konstytucji 3-go Maja oraz Dni Otwartych Funduszy Europejskich, co z pewnością wpłynie na atrakcyjność wydarzenia.
Wyjątkowy jest również cel wiodący naszego biegu: zwiększanie świadomości związanej z transplantacją narządów oraz wspieranie Fundacji „Tak dla transplantacji”. W trakcie biegu wolontariusze fundacji będą rozdawać ulotki informacyjne o transplantacjach, chętni otrzymają Karty Dawcy, po raz kolejny chętni będą mogli zarejestrować się w Bazie Dawców Komórek Macierzystych. Nie ma wątpliwości, że impreza przyciągnie nie tylko biegaczy ze Śląska ale również z całej Polski.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie internetowej : TUTAJ

źródło: Tarnogórskie Towarzystwo Triathlonowe www.tarnogorskipolmaraton.pl oraz KPP Tarnowskie Góry