Policja
Ponad 100 ręcznych wyrzutni przeciwlotniczych, granaty, zapalniki i pociski na posesji
02 października 2018 r. | 15:15

Ponad 100 ręcznych wyrzutni przeciwlotniczych, granaty, zapalniki i pociski różnych kalibrów to tylko część przedmiotów, które zabezpieczyli lublinieccy policjanci z udziałem saperów z KWP w Katowicach.

Policjanci z Lublińca wraz ze służbami antyterrorystycznymi uzyskali informacje, że jeden z mieszkańców miasta na terenie swojej posesji ma posiadać materiały wybuchowe i broń. W piątek przed południem policjanci wkroczyli do akcji. Już po kilkunastu minutach przeszukania miejsca zamieszkania 52-latka, policjanci znaleźli niewiadomego pochodzenia zapalniki. Z uwagi na występujące zagrożenie dowódca zespołu pirotechnicznego wydał decyzję o ewakuacji osób z pobliskiej firmy.

Końcowy efekt przeszukania to zabezpieczone ponad 100 ręcznych wyrzutni przeciwlotniczych, zapalników wojskowych, pocisków różnego kalibru oraz granaty przeciwpancerne. Przedmioty mogące zawierać materiały wybuchowe przekazano saperom, natomiast pozostałą część arsenału zabezpieczono do dalszych badań. Biegli z zakresu broni i amunicji określą czy zabezpieczone przedmioty miały wartość bojową oraz, czy stanowiły realne zagrożenie dla osób postronnych.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśni pod nadzorem prokuratora śledztwo.

źródło: Policja Lubliniec