UM Tarnowskie Góry
Szkoła Podstawowa w Lasowicach obchodziła 120-lecie
25 października 2018 r. | 12:45
1

23 października w Szkole Podstawowej nr 5 w Lasowicach odbyły się obchody 120-lecia powstania szkoły.

W ramach uroczystości uczniowie i zaproszeni goście mogli podziwiać występy artystyczne, inscenizację związaną z historią szkoły, a całości muzycznie towarzyszyła Lasowicka Orkiestra Parafialna.

Była również okazja do wyróżnienia osób najbardziej zasłużonych dla rozwoju szkoły jak i uczniów biorących udział w konkursach związanych z jubileuszem.

W ramach uznania za doskonałą pracę, Burmistrz Arkadiusz Czech wraz z zastępcą Joanną Tuszyńską przekazali dyrekcji szkoły czeki o łącznej wartości 5 000 zł.

Po uroczystości można było zwiedzić wystawę związaną z historią szkoły i dokonaniami jej najznamienitszych uczniów i absolwentów. 

źródło: UM Tarnowskie GóryJedna odpowiedź do “Szkoła Podstawowa w Lasowicach obchodziła 120-lecie”

  1. inż. Bronisław Kowalczyk pisze:

    Cieszy mnie, że ta Sz. P. Nr 5 Lasowice ma już taki piękny JUBILEUSZ.
    Ubolewam, że nie pamięta się już o osobach, które przyczyniły się do jej rozbudowy w latach 1984-1988 jak byłem radnym R.M. T.G. oraz do twórców sztandaru którego drzewiec z jego zwieńczeniem zaprojektowałem i wykonałem w Faser a szatę samego sztandaru materiałowego zaprojektowała i wykonała z zespołem Pani Rybacka z ul. 1 Maja, których także nie widać na zdjęciach. Taka jest już Lasowicka smuta historia, która zapomniała o zasłużonych dla Lasowic ludziach będących już na emeryturach..

    0
    0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *