KPP Tarnowskie Góry
21-letni obywatel Ukrainy wpadł w szał. Niszczył wszystko i groził śmiercią
23 sierpnia 2018 r. | 18:53

Policja z Tarnowskich Gór zatrzymała 21-letniego obywatela Ukrainy, który wpadł w szał i zdemolował jeden z tarnogórskich zakładów produkcyjnych.

Tarnogórscy policjanci interweniowali w jednym z tarnogórskich zakładów produkcyjnych, gdzie doszło do dewastacji wyposażenia. Na miejscu interwencji stróże prawa zastali zdemolowane pomieszczenia zakładu oraz agresywnego mężczyznę. Wandal powybijał szyby w oknach, zniszczył komputery, drukarki oraz ceramiczne figurki. Oprócz tego groził właścicielce zakładu śmiercią.

Podczas zatrzymania, wyraźnie pobudzony 21- latek powiedział policjantom, że „bal dopiero się zaczyna” i gdyby nie interwencja policjantów zniszczyłby więcej.  Później zatrzymany agresor kopał po drzwiach radiowozu. Policjanci szybko obezwładnili mężczyznę, który trafił do policyjnej celi. Właścicielka firmy wyceniła straty na kwotę 25 tys. zł. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty zniszczenia mienia oraz gróźb karalnych. Po przeprowadzeniu niezbędnych formalności, sprawca został przekazany w ręce Straży Granicznej.

źródło: KPP Tarnowskie Góry