pixabay.com
Powstaną trasy rowerowe? Plany uzależnione od dofinansowania z UE
11 czerwca 2018 r. | 21:53
15

Tarnogórski magistrat opublikował mapę pokazującą ponad 30 km tras rowerowych na terenie Tarnowskich Gór. 

Do 18 czerwca można zgłaszać swoje uwagi do projektu, a 28 czerwca odbędzie się dyskusja publiczna. Według planów trasy rowerowe miałby powstać do 2022 roku.

Dokumentacja w całości będzie gotowa jesienią, wtedy to wyślemy wniosek o środki zewnętrzne. Ocena wniosku powinna nastąpić w czerwcu 2019 roku, a we wrześniu 2019 wyłonimy wykonawcę projektu. Realizacja zadania powinna skończyć się w 2022 roku – tłumaczy Jarosław Wasążnik, kierownik miejskiego Biura Strategii, Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych.

Wartość całego zadania to ok. 40 milionów złotych. 85% tej kwoty miałaby dofinansować Unia Europejska.

Kierownik Wasążnik używa słów: powinna nastąpić, powinna skończyć. Jeśli Unia Europejska nie przyzna dofinansowania, z planów pozostaną tylko wspomnienia przedwyborcze. Nowy budżet unijny na najbliższe lata przewiduje znaczne cięcia finansowe dla Polski, stąd moje obawy.

Portal gazetaprawna.pl pisze: 
Polska ma otrzymać 64 mld euro w ramach polityki spójności w nowym wieloletnim budżecie UE - wynika z przedstawionej przez Komisję Europejską propozycji. Cięcie wynoszące ponad 23 proc. oznacza, że do Polski ma trafić 19,5 mld euro mniej niż obecnie.

Piekary Śląskie w 2017 roku otrzymały ponad 20 mln zł dofinansowania z UE do ścieżek rowerowych. Dlaczego władza Tarnowskich Gór dopiero teraz się budzi do działania?

Bądźmy jednak dobrej myśli.

Aby zgłosić uwagę do elementu trasy wystarczy kliknąć w to miejsce, a w wyświetlonym na ekranie formularzu wpisać swoje uwagi i podać swój adres e-mail.  Więcej TUTAJ

źródło: UM Tarnowskie Góry

ŁUKASZ DUDEK15 odpowiedzi na “Powstaną trasy rowerowe? Plany uzależnione od dofinansowania z UE”

 1. Mtg napisał(a):

  Długość „dróg rowerowych” na zasadach ruchu ogolnego (szary kolor na mapie) sięga połowy łącznej długości wszystkich odcinków. Potraktowanie ulic takich jak Legionów czy Wyspińskiego jako dróg rowerowych wygląda na conajmniej niepoważne podejście.

  3
  0
 2. Judasz napisał(a):

  jak na kole na wyspa na chechle dojada?

  9
  2
 3. jozek napisał(a):

  serio na wyspie na chechle robią knajpę czy to tylko fejk? Jeśli tak to jak goście tam będą się dostawać i kiedy taka knajpa ma powstać?

  10
  0
  • krzys napisał(a):

   Podobno 2019 i podobno ma byc pomost jakis ale tak na 100% to kij wie. teraz nie wiadomo kto troluje a kto gada prawde. Drzewa wycinaja, widac ze cos jest budowane ale czy to knajpa czy tylko kawiarnia to zobaczymy.

   14
   1
 4. jozek napisał(a):

  a odnośnie ścieżek rowerowych….to WIELKA SZKODA, że nie ma w planach porządnej ścieżki Z i DO chechła. Jechać tam drogą to jest STRACH!

  6
  1
  • tarnogórzanka napisał(a):

   Kto Ci kazała jechać drogą. Ja regularnie jeżdżę nad zalew z dziećmi na rowerach z Bobrownik śląskich i nie jedziemy w zasadzie ani kawałka ruchliwą drogą, tylko drogami osiedlowymi i duktami leśnymi i polnymi i nie potrzeba mi do tego żadnych oznakowanych ścieżek rowerowych.. Droga przepiękna, mało uczęszczana i widokowa.

   3
   1
 5. Eden napisał(a):

  Przestańcie wycinać drzewa w mieście Unesco ! Więcej zieleni mniej dyrektyw z ratusza!

  8
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *