pixabay.com
Powstaną trasy rowerowe? Plany uzależnione od dofinansowania z UE
11 czerwca 2018 r. | 21:53

Tarnogórski magistrat opublikował mapę pokazującą ponad 30 km tras rowerowych na terenie Tarnowskich Gór. 

Do 18 czerwca można zgłaszać swoje uwagi do projektu, a 28 czerwca odbędzie się dyskusja publiczna. Według planów trasy rowerowe miałby powstać do 2022 roku.

Dokumentacja w całości będzie gotowa jesienią, wtedy to wyślemy wniosek o środki zewnętrzne. Ocena wniosku powinna nastąpić w czerwcu 2019 roku, a we wrześniu 2019 wyłonimy wykonawcę projektu. Realizacja zadania powinna skończyć się w 2022 roku – tłumaczy Jarosław Wasążnik, kierownik miejskiego Biura Strategii, Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych.

Wartość całego zadania to ok. 40 milionów złotych. 85% tej kwoty miałaby dofinansować Unia Europejska.

Kierownik Wasążnik używa słów: powinna nastąpić, powinna skończyć. Jeśli Unia Europejska nie przyzna dofinansowania, z planów pozostaną tylko wspomnienia przedwyborcze. Nowy budżet unijny na najbliższe lata przewiduje znaczne cięcia finansowe dla Polski, stąd moje obawy.

Portal gazetaprawna.pl pisze: 
Polska ma otrzymać 64 mld euro w ramach polityki spójności w nowym wieloletnim budżecie UE - wynika z przedstawionej przez Komisję Europejską propozycji. Cięcie wynoszące ponad 23 proc. oznacza, że do Polski ma trafić 19,5 mld euro mniej niż obecnie.

Piekary Śląskie w 2017 roku otrzymały ponad 20 mln zł dofinansowania z UE do ścieżek rowerowych. Dlaczego władza Tarnowskich Gór dopiero teraz się budzi do działania?

Bądźmy jednak dobrej myśli.

Aby zgłosić uwagę do elementu trasy wystarczy kliknąć w to miejsce, a w wyświetlonym na ekranie formularzu wpisać swoje uwagi i podać swój adres e-mail.  Więcej TUTAJ

źródło: UM Tarnowskie Góry

ŁUKASZ DUDEK