policja.pl
Piekary Śląskie: 53-latek pobił na śmierć swojego kolegę
14 marca 2019 r. | 19:17

Policja zatrzymała mieszkańca Piekar Śląskich, który jest podejrzany o zabójstwo. 

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę, w jednym z mieszkań w Piekar Śląskich. Jak wynika z ustaleń śledczych, w lokalu miała miejsce sprzeczka pomiędzy mężczyznami spożywającymi wspólnie alkohol. Wtedy też podejrzany pobił dotkliwie swojego 59-letniego znajomego, który zmarł w wyniku doznanych obrażeń.

Świadkami kłótni były dwie kobiety, które wraz ze sprawcą opuściły mieszkanie, nie udzielając pomocy mężczyźnie. Piekarscy kryminalni szybko ustalili miejsce zamieszkania napastnika. W chwili zatrzymania mężczyzna miał na swoim ubraniu ślady krwi. Na miejscu zdarzenia, przez wiele godzin pracował technik kryminalistyki, który zabezpieczał ślady.

Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa i grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu. Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Odpowiedzialności nie unikną także kobiety, które nie udzieliły pomocy rannemu mężczyźnie. Usłyszały już zarzut popełnienia przestępstwa, za które grożą im 3 lata więzienia.

źródło: Policja Piekary Śląskie