82-latek leżał na chodniku z rozbitą głową. Nikt nie reagował, pomógł mu policjant
13 września 2018 r. | 12:47

Gdyby nie szybka reakcja komendanta policji z Tworoga mogło dojść do tragedii. Stróż prawa widząc leżącego na chodniku starszego mężczyznę, natychmiast ruszył z pomocą. 

W miniony wtorek na ulicy Bytomskiej w Tarnowskich Górach mogło dojść do tragedii. Na chodniku w pobliżu przystanku autobusowego leżał starszy mężczyzna. Pomimo tego, że na autobus czekało wiele osób, nikt nie przejął się jego losem. Zareagował podkom. Piotr Skolik, który akurat jechał do tarnogórskiej komendy.

Stróż prawa widząc leżącego człowieka natychmiast zatrzymał samochód, przebiegł przez ulicę i zaczął udzielać pomocy. Senior miał rozbitą głowę i uraz ręki. Komendant z Tworoga udzielił mu pierwszej pomocy, wezwał karetkę pogotowia oraz policyjny patrol. Widząc tą sytuację jedna z mieszkanek pobliskiego budynku wyniosła krzesło dla mężczyzny, który miał duże problemy z utrzymaniem się na własnych nogach.

Okazało się, że 82-letni bytomianin ma problemy neurologiczne. Kiedy na miejsce przyjechali lekarze, widząc uraz głowy seniora podjęli decyzję o natychmiastowym przewiezieniu go do szpitala. 

źródło: KPP Tarnowskie Góry