Będzie wybudowana plaża?
15 października 2018 r. | 20:18

10 października opublikowałem artykuł zatytułowany "Gigantyczne długi aquaparku w Tarnowskich Górach". W artykule znajdują się niewygodnie informacje, z których wynika, że miejska spółka AIG, która zarządza Parkiem Wodnym i Halą Sportową jest zadłużona na ok. 10 mln zł.

Wczoraj na swoim profilu burmistrz odniósł się do tego. 

Arkadiusz Czech: Zadłużenie miejskiej spółki - w zależności od kursu € - to około 10 mln zł i jest przez spółkę spłacane samodzielnie. AIG zachowała przy tym zdolność inwestowania (1/2 kosztów hali sportowej, remont generalny aquaparku w bieżącym roku, zaplanowana budowa zewnętrznej plaży). W okolicy TG funkcjonują jednak „piszący inaczej obrońcy jedynej prawdy”, którzy zobowiązanie to mnożą przez 2 sumując je z poręczeniem, jakiego przed laty, gdy spółka restrukturyzowała zadłużenie, udzieliła gmina. I przypisują to zdwojone zadłużenie gminie. Żeby było gorzej! Kto ma oczy...

Burmistrz jest stałym czytelnikiem portalu tarnowskieG.pl i nawet ogląda nagrania wideo.

Kilka tygodni temu, podczas krótkiej transmisji na żywo, mówiłem, że przy Parku Wodnym zamiast nowych ślizgawek mogłaby powstać plaża i sauny. Dziś burmistrz zapowiada, że jest zaplanowana budowa plaży zewnętrznej. Cieszę się, że moja propozycja mogła zainspirować urzędników. Teraz pozostaje tylko pytanie. Skąd na to burmistrz weźmie pieniądze? Może kolejny kredyt? Ja mam swoją propozycję. Zwolnić kilka osób z rady nadzorczej AIG, zmniejszyć honorarium prezesa i pieniądze bardzo szybko się znajdą. 

Poniżej nagranie wideo z pomysłem plaży. 

ŁUKASZ DUDEK