Będzie wybudowana plaża?
15 października 2018 r. | 20:18
9

10 października opublikowałem artykuł zatytułowany "Gigantyczne długi aquaparku w Tarnowskich Górach". W artykule znajdują się niewygodnie informacje, z których wynika, że miejska spółka AIG, która zarządza Parkiem Wodnym i Halą Sportową jest zadłużona na ok. 10 mln zł.

Wczoraj na swoim profilu burmistrz odniósł się do tego. 

Arkadiusz Czech: Zadłużenie miejskiej spółki - w zależności od kursu € - to około 10 mln zł i jest przez spółkę spłacane samodzielnie. AIG zachowała przy tym zdolność inwestowania (1/2 kosztów hali sportowej, remont generalny aquaparku w bieżącym roku, zaplanowana budowa zewnętrznej plaży). W okolicy TG funkcjonują jednak „piszący inaczej obrońcy jedynej prawdy”, którzy zobowiązanie to mnożą przez 2 sumując je z poręczeniem, jakiego przed laty, gdy spółka restrukturyzowała zadłużenie, udzieliła gmina. I przypisują to zdwojone zadłużenie gminie. Żeby było gorzej! Kto ma oczy...

Burmistrz jest stałym czytelnikiem portalu tarnowskieG.pl i nawet ogląda nagrania wideo.

Kilka tygodni temu, podczas krótkiej transmisji na żywo, mówiłem, że przy Parku Wodnym zamiast nowych ślizgawek mogłaby powstać plaża i sauny. Dziś burmistrz zapowiada, że jest zaplanowana budowa plaży zewnętrznej. Cieszę się, że moja propozycja mogła zainspirować urzędników. Teraz pozostaje tylko pytanie. Skąd na to burmistrz weźmie pieniądze? Może kolejny kredyt? Ja mam swoją propozycję. Zwolnić kilka osób z rady nadzorczej AIG, zmniejszyć honorarium prezesa i pieniądze bardzo szybko się znajdą. 

Poniżej nagranie wideo z pomysłem plaży. 

ŁUKASZ DUDEK9 odpowiedzi na “Będzie wybudowana plaża?”

 1. Observer pisze:

  kretyn

  6
  12
 2. Anty portal miasteczkoslaskie.pl itp pisze:

  Dudku, jak burmistrz wspomniał AIG sama spłaca długi, jako spółka a nie jako miasto……….

  Kiedy skończysz pisać te twoje wypociny? Można znajdzie się ktoś ogarnięty zamiast Ciebie?

  4
  11
 3. Kierowca bombowca pisze:

  Mają rozmach 😀

  2
  5
 4. Eden pisze:

  Jakość powietrze w TG fatalna czujnik jest przy parku wodnym.
  Polityka asfaltu parkingow i wycinanie drzew. Wygodnie życie szybkie umieranie.

  3
  6
 5. polak pisze:

  Zachowanie pewnego radnego z Tarnowskich Gór! Zobaczyć całość!
  https://www.youtube.com/watch?v=bo4UL2nXliQ

  3
  5
 6. Kontroler pisze:

  Twoja propozycja kogoś zainspirowała? Z koniem się na głowy wymieniłeś chyba. W jaki sposób myśl wygenerowana przez twój mózg mogła zapłodnić czyjąś wyobraźnię. Zostając przy biologicznych porównaniach, twoja myśl ma zdolności zapładniania takie same, jak martwy plemnik? Co to jest plemnik poszukaj sobie sam.

  4
  7
 7. Jagoda pisze:

  Tę plażę Park Wodny ma w planach już z 10 lat i jakoś ciągle nic z tego nie wychodzi, także nie podniecajcie się tak. A na nagraniu widać folię na basenie zewnętrznym, a nie jakąś plażę!

  3
  1
 8. Marcyś Gabriel pisze:

  Ciekawe jak Dudek obsmaruje w swoim portalu Wyspę Smaku za rok. Pewnie, że nielegalnie zabito zwierzęta, wycięto lasy, dano łapówki, zadłużono Tarnowskie Góry. Że układy, długi, zbyt duże pieniądze. Usuwanie komentarzy, blokowanie adresów IP niewygodnych czytelników. Albo wogóle napisze, że to nieprawda i że wyspa nie istnieje jak inni debile z tego portalu… Już nie mogę się doczekać!

  6
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *