Fot. YouTube
Będzie strefa kibica na rynku w Tarnowskich Górach?
11 maja 2018 r. | 11:27

Kilka tygodni temu wysłałem do Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach petycję, która dotyczyła organizacji przez miasto strefy kibica Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2018. Dzisiaj się dowiedziałem, że strefy kibica nie będzie.

Ale są też dobre wieści. Podobno w czasie MŚ "pod parasolami" na tarnogórskim rynku będą rozstawione 4 telewizory o rozmiarach 70 cali. Kolejna dobrą wiadomością jest informacja, że jeśli nasza reprezentacja wyjdzie z grupy, to wtedy prawdopodobnie na Rynku w Tarnowskich Górach stanie telebim.

Jeśli ta oferta dla tarnogórzan nie jest atrakcyjna, to zawsze można odwiedzić miasto Kalety, gdzie strefa kibica już po raz drugi ma zostać zorganizowana.

Urząd Miasta Kalety pisze:

Obserwując jak dużym zainteresowaniem naszych mieszkańców cieszyła się w ubiegłym roku Plenerowa Strefa Euro w Kaletach, nasze Miasto planuje organizację podobnego wydarzenia podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018. "Plenerowa Strefa Kibica" najprawdopodobniej zostanie utworzona na Małym Rynku, aby móc pomieścić jeszcze więcej kibiców, którzy bezpłatnie i w niepowtarzalnej atmosferze, będą mogli obejrzeć mecze na ponad 5-cio metrowym ekranie.

Poniżej petycja i odpowiedź Burmistrza.

ŁUKASZ DUDEK