/KPP Tarnowskie Góry
Bezpieczne święta. Ogólnopolskie działania “Wielkanoc 2018”
30 marca 2018 r. | 10:40

Od dziś do poniedziałku trwają ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne "Wielkanoc 2018", których celem jest zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością w ruchu drogowym.

Wielkanocne święta to dla wielu Polaków czas wyjazdów na rodzinne spotkania lub kilkudniowy wypoczynek. Dla funkcjonariuszy to czas wytężonej służby – a wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo podróżującym. 30 marca policjanci przeprowadzą dodatkowe działania pn. Prędkość, podczas których zwracać będą uwagę na ograniczenie prędkości przez kierujących.

W okresie świątecznym należy spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu drogowego, zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych kraju, jak i drogach lokalnych. 30 marca, 2 i 3 kwietnia, to dni, w których przewidywany jest większy ruchu pojazdów na drogach w związku z wyjazdami i powrotami ze świątecznego wypoczynku. Nad bezpieczeństwem podróżujących, jak również pieszych czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba funkcjonariuszy. Policjanci będą pomagać podróżującym w bezpiecznym dotarciu do celu.

Mundurowi w trakcie prowadzonych działań będą zwracać uwagę na przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego, w tym poruszanie się z dozwoloną prędkością, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach podtrzymujących dla dzieci. Zwrócą też uwagę czy podczas jazdy kierujący nie korzystają z telefonu komórkowego wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Dodatkowo sprawdzą stan trzeźwości kierujących.

Święta Wielkanocne to czas zadumy i refleksji, ale również nadziei, radości i życzliwości. Postarajmy się, by podróż samochodem, mimo mogących wystąpić na drodze utrudnień, była przyjemna i bezpieczna.

Źródło: BRD KGP/ mw