Brakuje milionów na budowę przedszkola w Nowym Chechle. Szykuje się kolejny kredyt?
08 lutego 2019 r. | 17:22

Został ogłoszony przetarg na budowę przedszkola w sołectwie Nowe Chechło.  Na realizację tego zadania Wójt planuje przeznaczyć ponad 5,4 mln zł.

I tutaj zaczynają się schody, ponieważ do przetargu przystąpiły 4 firmy, które złożyły ofertę na kwotę znacznie przekraczającą planowane założenia.

Najniższa oferta opiewa na ponad 7,4 mln zł.

Przypomnę, że w listopadzie  2017 roku firma A1 Projekt z Bytomia rozpoczęła modernizację i rozbudowę szkoły, oraz budowę przedszkola w Nowym Chechle. Niestety podczas remontu dachu szkoła została zalana i cały projekt zatrzymał się w miejscu.

W sierpniu 2018 roku  na spotkaniu z mieszkańcami kierownik Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych Anna Kubica mówiła:

"Sama osobiście kontaktowałam się między innymi z miastem Koziegłowy, gdzie to miasto miało duże problemy z firmą A1 Projekt. Ale wtedy na spotkaniu zapadły decyzje, że dajemy szanse firmie A1 Projekt".

Urzędnicy wiedzieli, że wybrany wykonawca już miał problemy przy inwestycjach publicznych. To jednak nie zraziło włodarzy i postanowili zaryzykować.

Teraz sytuacja wygląda tak, że za chwilę może się okazać, że inwestycja, która miała być zrobiona po taniości, przyniesie ogromne straty finansowe dla wszystkich Mieszkańców gminy. 

ŁUKASZ DUDEK

Zalana szkoła w Nowym Chechle

Wracając do tematu zalanej szkoły w Nowym Chechle. Urzędnicy z gminy Świerklaniec od początku wiedzieli, że firma A1 Projekt z Bytomia, która wygrała przetarg na realizację projektu remontu szkoły, już raz miała ogromny problem z inwestycją w gminie Koziegłowy.Więcej niebawem na www.gmianswierklaniec.pl

Gepostet von Świerklaniec - serwis informacyjny am Donnerstag, 23. August 2018