Jarek Ślepaczuk | www.facebook.com
Co ten radny wygaduje? Jarosław Ślepaczuk z POKO
02 stycznia 2019 r. | 17:34
10

19 grudnia odbyła się sesja Rady Miejskiej miasta Tarnowskie Góry. Jednym z punktów obrad był temat likwidacji MZKP. Wszystkie zadania MZKP od 2019 roku zostały przekazane metropolii.

Na zakończenie omawiania tematu likwidacji MZKP, radny Jarosław Ślepaczuk z POKO, postanowił wygłosić oderwane od rzeczywistości przemówienie. 

Jarosław Ślepaczuk:
"Mając okazję zapoznawania się z funkcjonowania MZKP od 2002 roku uważam, że jest to związek, który zrobił bardzo duży postęp od początku, kiedy MZKP było zadłużone na kilka milionów złotych. Potem były problemy z wyjściem Piekar Śląskich ze związku i też myślę, że ten postęp wymaga podziękowań tutaj dla prezesa związku pana Szudego, dla prezesa PKM Świerklaniec pana Grzegorza Wystempa i osoby, która nadzorowała w zarządzie, pana Burmistrza Skrabaczewskiego."

Jarosław Ślepaczuk zachwala źle zarządzaną spółkę miejską.

Radny Jarek Ślepaczuk (POKO) zachwala źle zarządzaną spółkę miejską.Temat: Likwidacja zadłużonego Związku Komunikacji Pasażerskiej MZKP Tarnowskie Góry. Więcej niebawem na www.tarnowskieG.pl

Gepostet von Tarnowskie Góry - serwis informacyjny am Mittwoch, 2. Januar 2019


Przeanalizujmy słowa Ślepaczuka.  

"jest to związek, który zrobił bardzo duży postęp od początku, kiedy MZKP było zadłużone na kilka milionów złotych".

Związek zrobił taki postęp, że w roku 2018 wykazywał wielomilionowe zadłużenie, ponieważ spółka miejska MZKP była fatalnie zarządzana, a osoby zarządzające spółką pobierały gigantyczne wynagrodzenia. 

Przypomnę głośny temat, o którym po naszej publikacji informowały największe media z całej Polski

Wiceprezesem PKM Świerklaniec jest Stanisław Paks. Paks w 2016 roku otrzymał ponad 316 tys. zł wynagrodzenia za pracę w PKM Świerklaniec! Jeśli wiceprezes otrzymuje tak ogromne wynagrodzenie, to ile zarabia prezes PKM i dyrektor MZKP Tarnowskie Góry?  Więcej TUTAJ

Wirtualna Polska:
"Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Świerklańcu może nie być wymarzonym miejscem pracy. Pracownicy narzekają tam na niską płacę. To nie przeszkadza jednak, by tamtejszy wiceprezes zajezdni zarabiał lepiej niż… minister. W sieci zawrzało, kiedy na jaw wyszło, ile." Cały artykuł TUTAJ

Prezes PKM Świerklaniec Grzegorz Wystemp pytany o zarobki odpowiedział nam, że zarabia więcej od Paksa, bo przecież jest prezesem. 

Prezes PKM Świerklaniec

"Jestem prezesem"Pamiętacie głośne artykuły na temat wiceprezesa małej zajezdi autobusowej, który zarabia ponad 300 tys. zł? Dzisiaj zapytaliśmy prezesa PKM Świerklaniec o zarobki..cdn.

Gepostet von Tarnowskie Góry - serwis informacyjny am Mittwoch, 30. Mai 2018


Na profilu "Spotted: KZK GOP" można było wtedy przeczytać komentarze dotyczące sytuacji w zajezdni.
 

Pozdrawiam wszystkich kierowców PKM Świerklaniec, a zwłaszcza tych, co są na wypowiedzeniu i tych, co mają się zamiar zwolnić. Nikt nie chce pracować trzech niedziel w miesiącu i czterech sobót za 2000 zł, a na święta szanowny prezes dał ludziom po 100 zł i 50 zł.

ŁUKASZ DUDEK10 odpowiedzi na “Co ten radny wygaduje? Jarosław Ślepaczuk z POKO”

 1. Observer pisze:

  Na jaki ch.j ci cokolwiek tłumaczyć, skoro i tak niczego z tego nie zrozumiesz? Taki to już sens rozmowy z takim indywiduum jak ty.

  10
  8
 2. Taka prawda pisze:

  Ślepaczuk zawsze gadał bzdury druga rzecz to zarobki w tego typu spolkach to patologia i obciąża to PiS bo to można zmienić jedną ustawą w nocy

  8
  8
  • historyk pisze:

   Pan Dudek w tym przypadku ma wiele racji w swoich artykułach pokazując patologię w zawyżonych wynagrodzeniach na publicznych stanowiskach z pieniędzy obywateli RP. Obsadzanie „wysokich” stanowisk niestety odbywa się w większości na zasadach koleśiostwa, przynależności partyjnej lub „zadość uczynienia” i nie zawsze to ma odzwierciedlenie w wykształceniu ( zgodnie z wykonywaną funkcją ). Tak wielki bałagan w różnicy wynagrodzeń został zapoczątkowany przy okrągłym stole- lud pracujący, który o to walczył został oszukany i sprzedany za trzydzieści srebrników ( proszę pamiętać że zryw ten liczył 10 mln robotników pod szyldem ?????? ). I to właśnie teraz nisko zarabiający obywatele RP pracują ciężko na wysokie zarobki i inne przywileje tych przy ‚” korytach „. Nawet za tzw najgorszej komuny nikt nie przesadzał z płacą na tzw stanowiskach , aby różnica między pracownikiem a tzw „samozwańczym panem” wynosiła kilkanaście razy lub kilkadziesiąt razy. Czy między innymi na tym wywalczono taką demokracje krwią i życiem robotników obalając komunę ? Nie jest to tylko wina ostatniej partii rządzącej lecz wszystkich które powstały po okrągłym stole RP.

   7
   0
 3. Gryjtla pisze:

  Jakbyś jeszcze odróżniał spółkę od związku międzygminnego to byłaby w twoim artykule o jedną z kilkudziesięciu bzdurę mniej:)

  7
  6
 4. Jarek Ślepaczuk pisze:

  Serdecznie dziękuję Redakcji serwisu informacyjnego Tarnowskie Góry za umieszczenie mojej wypowiedzi na stronie serwisu w rubryce wydarzenie dnia. Podjęcie przez serwis tego tematu jest niewątpliwie dobrą okazją przypomnienia wielkich zmian jakie zaszły w obrębie ulic Pokoju i Częstochowskiej. W roku 2013 po 18 miesiącach budowy ówczesny dworzec został zastąpiony nowoczesnym i wygodnym obiektem dla pasażerów korzystających z komunikacji autobusowej. Podczas przebudowy dworca rozwiązano problemy komunikacyjne na skrzyżowaniu ulic Styczyńskiego i Pokoju oraz zamontowano sygnalizację świetlną. Utworzono nowe bezpłatne miejsca parkingowe, zamontowano ekrany dźwiękochłonne od ulicy Pokoju. Uporządkowano miejsca odjazdów autobusów umieszczając je w określonej lokalizacji oraz zainstalowano system obsługi pasażerskiej. Dla podwyższenia komfortu podróżnych w hali dworca powstała kawiarnia i restauracja. Pasażerowie w ogrzewanych zimą, i klimatyzowanych latem pomieszczeniach oczekują na przyjazd autobusu. Bez wątpienia zmiany, które się dokonały mają swojego „ojca” I jest nim ówczesny Zarząd MZKP na czele z jego Przewodniczącym Henrykiem Szudym oraz władze gmin wchodzące w skład ówczesnego związku. I tak więc, ze zwykłej i nie wymuszonej satysfakcji z dokonanych zmian pozwalam sobie w imieniu własnym i wielu podróżnych podziękować. Pozostaję z wyrazami szacunku.

  23
  13
 5. No pisze:

  Ty jesteś lizus dla skrzydła. Napisz o sobie artykuł teraz.

  8
  2
 6. kolejarz pisze:

  Panie Ślepaczuk czy tak jest źle z pana pamięcią że pisze pan od rzeczy nie odnosząc się do artykułu wynagrodzenia 316 tys wychwalonego przez pana wiceprezesa ?, gdy ciężko w piątki i świątki pracująca załoga otrzymuje 25 tyś ?. I to jest wypowiedz i komentarz Przewodniczącego Związku Zawodowego chyba PRACODAWCÓW bo na pewno nie załogi ?

  9
  6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *