Jarek Ślepaczuk | www.facebook.com
Co ten radny wygaduje? Jarosław Ślepaczuk z POKO
02 stycznia 2019 r. | 17:34

19 grudnia odbyła się sesja Rady Miejskiej miasta Tarnowskie Góry. Jednym z punktów obrad był temat likwidacji MZKP. Wszystkie zadania MZKP od 2019 roku zostały przekazane metropolii.

Na zakończenie omawiania tematu likwidacji MZKP, radny Jarosław Ślepaczuk z POKO, postanowił wygłosić oderwane od rzeczywistości przemówienie. 

Jarosław Ślepaczuk:
"Mając okazję zapoznawania się z funkcjonowania MZKP od 2002 roku uważam, że jest to związek, który zrobił bardzo duży postęp od początku, kiedy MZKP było zadłużone na kilka milionów złotych. Potem były problemy z wyjściem Piekar Śląskich ze związku i też myślę, że ten postęp wymaga podziękowań tutaj dla prezesa związku pana Szudego, dla prezesa PKM Świerklaniec pana Grzegorza Wystempa i osoby, która nadzorowała w zarządzie, pana Burmistrza Skrabaczewskiego."

Jarosław Ślepaczuk zachwala źle zarządzaną spółkę miejską.

Radny Jarek Ślepaczuk (POKO) zachwala źle zarządzaną spółkę miejską.Temat: Likwidacja zadłużonego Związku Komunikacji Pasażerskiej MZKP Tarnowskie Góry. Więcej niebawem na www.tarnowskieG.pl

Gepostet von Tarnowskie Góry - serwis informacyjny am Mittwoch, 2. Januar 2019


Przeanalizujmy słowa Ślepaczuka.  

"jest to związek, który zrobił bardzo duży postęp od początku, kiedy MZKP było zadłużone na kilka milionów złotych".

Związek zrobił taki postęp, że w roku 2018 wykazywał wielomilionowe zadłużenie, ponieważ spółka miejska MZKP była fatalnie zarządzana, a osoby zarządzające spółką pobierały gigantyczne wynagrodzenia. 

Przypomnę głośny temat, o którym po naszej publikacji informowały największe media z całej Polski

Wiceprezesem PKM Świerklaniec jest Stanisław Paks. Paks w 2016 roku otrzymał ponad 316 tys. zł wynagrodzenia za pracę w PKM Świerklaniec! Jeśli wiceprezes otrzymuje tak ogromne wynagrodzenie, to ile zarabia prezes PKM i dyrektor MZKP Tarnowskie Góry?  Więcej TUTAJ

Wirtualna Polska:
"Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Świerklańcu może nie być wymarzonym miejscem pracy. Pracownicy narzekają tam na niską płacę. To nie przeszkadza jednak, by tamtejszy wiceprezes zajezdni zarabiał lepiej niż… minister. W sieci zawrzało, kiedy na jaw wyszło, ile." Cały artykuł TUTAJ

Prezes PKM Świerklaniec Grzegorz Wystemp pytany o zarobki odpowiedział nam, że zarabia więcej od Paksa, bo przecież jest prezesem. 

Prezes PKM Świerklaniec

"Jestem prezesem"Pamiętacie głośne artykuły na temat wiceprezesa małej zajezdi autobusowej, który zarabia ponad 300 tys. zł? Dzisiaj zapytaliśmy prezesa PKM Świerklaniec o zarobki..cdn.

Gepostet von Tarnowskie Góry - serwis informacyjny am Mittwoch, 30. Mai 2018


Na profilu "Spotted: KZK GOP" można było wtedy przeczytać komentarze dotyczące sytuacji w zajezdni.
 

Pozdrawiam wszystkich kierowców PKM Świerklaniec, a zwłaszcza tych, co są na wypowiedzeniu i tych, co mają się zamiar zwolnić. Nikt nie chce pracować trzech niedziel w miesiącu i czterech sobót za 2000 zł, a na święta szanowny prezes dał ludziom po 100 zł i 50 zł.

ŁUKASZ DUDEK