UM Kalety
Czy uda się wybudować krytą pływalnię w Kaletach? Miasto stara się o 4 mln zł dotacji
02 maja 2019 r. | 16:49

Miasto Kalety zawnioskowało do Ministerstwa Sportu o środki na krytą pływalnie i modernizację pomieszczeń klubowych LKS Małapanew Kuczów.

W marcu urzędnicy złożyli dwa wnioski do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie na zadanie: „Budowa krytej pływalni przyszkolnej w Kaletach” oraz „Remont zaplecza szatniowo - sanitarnego budynku klubowego LKS Małapanew Kuczów wraz z montażem piłkochwytów boiska piłkarskiego”.

W ramach pierwszego projektu miasto zaplanowało budowę krytej pływalni przyszkolnej o wymiarach niecki ze stali nierdzewnej 16,67 x 8,5m i głębokości 0,9 - 160 m.

Miasto zawnioskowało o dotację w wysokości 4 mln zł.

Drugi projekt przewiduje remont pomieszczeń klubowych w budynku wykorzystywanym przez LKS Małapanew Kuczów, a także montaż piłkochwytów przy części boiska piłkarskiego oraz ustawienie wiaty rowerowej mogącej pomieścić 16 jednośladów.

Pozytywna ocena Ministra Sportu i Turystyki o dofinansowaniu tych dwóch projektów z pewnością przyśpieszyła by termin wykonania i oddania do użytkowania mieszkańcom przedmiotów tych inwestycji.

źródło: UM Kalety