www.pixabay.com
Dlaczego TG Stacja okłamała mieszkańców? FAKE NEWS
22 sierpnia 2018 r. | 18:04

Z końcem lipca miasteczkowski magistrat poinformował, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska przyznał firmie Veolia Południe ponad 16,3 mln zł dofinansowania na rozbudowę sieci ciepłowniczej.

TG Stacja z początkiem sierpnia napisała artykuł zatytułowany "Ekologiczny sukces w Miasteczku Śląskim".

Zacytuję dwa zdania z artykułu TG Stacji.

"Miasto dostało właśnie dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach".

"Miasto otrzyma na ten cel z Funduszu dokładnie 16 332 166,59 zł".

TG Stacja bez skrupułów kłamie i manipuluje faktami. Pieniądze zostały przyznane firmie Veolia Południe, ponieważ Burmistrz Nowak oddał kluczową dla miasta inwestycję w ręce lokalnego monopolisty, który teraz będzie doić mieszkańców z pieniędzy. Doić dwukrotnie, ponieważ pieniądze na rozbudowę sieci ciepłowniczej firma z Francji otrzyma z dotacji UE, czyli z naszych podatków.  Jak wiemy, Polska od pewnego czasu dokłada więcej  do budżetu unijnego, niż dostaje. 

Wracając do TG Stacji. Właścicielem tych mediów jest Jan Jelonek, związkowiec z Huty Cynku Miasteczko Śląskie, który z lokalną władzą tarnogórską ma dobre kontakty biznesowe. Zlecenia na cateringi, wideo media itd.

Na portalu facebook, tak skomentowałem artykuł TG Stacji:

"TG Stacja, czyli głos Burmistrza w twoim domu. TG Stacja jesteście perfidnymi kłamcami!

W artykule piszecie:
"Miasto otrzyma na ten cel z Funduszu dokładnie 16 332 166,59 zł."

Nie miasto otrzyma pieniądze, a firma Veolia Południe! To jest ogromna różnica. Gdyby miasto wystąpiło o dotację, to cena za dostarczane ciepło byłaby o wiele niższa. Burmistrz mógł napisać wniosek i starać się o dotację, ale postanowił oddać inwestycję w ręce lokalnego monopolisty. Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi. Prawda jest taka, że Veolia za pieniądze publiczne rozbuduje firmę i będzie doić mieszkańców, tak jak to ma miejsce z wodociągami."

TG Stacja, czekamy na sprostowanie zakłamanego artykułu! 

ŁUKASZ DUDEK