www.facebook.com | Tomasz Olszewski
Kto będzie przewodniczącym? Olszewski ucieka do Gowina i będzie udawać, że jest z PiS
19 września 2018 r. | 10:25

Tomasz Olszewski przez ostatnie 4 lata pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach. Olszewski należy do Inicjatywy Obywatelskiej, jednak w tegorocznych wyborach samorządowych będzie startować do Sejmiku Województwa Śląskiego jako kandydat Porozumienia Jarosława Gowina.

Dla tarnogórzan wiadomość, że Olszewski nie będzie już przewodniczącym, jest dobra, ponieważ jest szansa, że nowy przewodniczący będzie udzielać na sesji głosu mieszkańcom. Przypomnę, że w sierpniu 2017 roku podczas sesji Rady Miejskiej p. Olszewski nie wyraził zgody na zabranie głosu rodzicom, którzy chcieli wypowiedzieć się na temat swoich dzieci i zmian w szkolnictwie.

Poniżej nagranie z sesji, na którym widać prawdziwą twarz radnego Olszewskiego. 

Wracając do teoretycznych zmian barw politycznych Pana Tomasza. Burmistrz Arkadiusz Czech na swoim profilu tłumaczy decyzję Olszewskiego. Poniżej krótki fragment.

Pojawiają się ostatnio na opiniach mieszkańców Tarnowskich Gór i w internecie komentarze, jakoby Inicjatywa Obywatelska związana była z pewną partią.

W 2006 roku Burmistrz Czech wygrał wybory z poparciem PO. Tajemnicą nie jest, że Inicjatywa Obywatelska od zawsze była związana z Platformą Obywatelską, więc decyzja przewodniczącego nie powinna nikogo dziwić.

Jarosław Gowin należał do Unii Wolności i Platformy Obywatelskiej. Również p. Arkadiusz Czech należał do Unii Wolności oraz miał wspomniane poparcie wyborcze PO. Jak widzimy na tym przykładzie, coś jest na rzeczy.

Wielu z was teraz myśli "ale przecież Gowin jest w PiS jako zjednoczona prawica". Tak to prawda, jednak to tylko szyld i udawanie nowej jakości. Byle tylko przy korytku dobre miejsce było.

ŁUKASZ DUDEK