/UM Tarnowskie Góry
Dramatyczny apel mieszkańców Strzybnicy!
16 stycznia 2018 r. | 13:34
25

Na profilu Facebook - Nasza Strzybnica ukazał się apel dotyczący planów ukończeniu budowy drogi ekspresowej S11 biegnącej przez Strzybnicę i Pniowiec.

Poniżej publikuję treść apelu.

Strzybnica i Pniowiec zagrożona!

Planowane ukończenie Drogi ekspresowej, która ma biec przez Strzybnicę i Pniowiec przypada na rok 2022 to nie taka odległa przyszłość, bo to już za 4 lata. W tej chwili ważą się losy naszych pięknych dzielnic (Zielonych Płuc Tarnowskich Gór, miejsca, gdzie w ciszy i na świeżym powietrzu odpoczywają Tarnowskie Góry).

Proponujemy przesunięcie trasy za Pniowiec przez las, tak by nikomu nie przeszkadzała.

Nasze postulaty do urzędników:

1. Planowana trasa biegnie wzdłuż rzeki (aktualnie cieku wodnego) Stoły.
2. Planowana trasa biegnie wzdłuż sztolni Boże Dopomóż.
3. Planowana trasa biegnie wzdłuż Strzybnickiego kanału ulgi (który to jest jedynym ratunkiem dla Strzybnicy i Sowic przed zalaniem w przypadku zarwania lub zatkania przepustu Stoły pod zakładem Zamet.
4. Planowana trasa biegnie przez stadion w Strzybnicy, gdzie miasto buduje za 500 000 zł siłownię dla mieszkańców Strzybnicy (która z racji lokalizacji i świeżego powietrza i bliskości zalewu Pniowiec będzie przyciąać mieszkańców całego miasta.
5. Planowana trasa w dalszej części t.j. od stadionu do granicy miasta (przy ujęciu wody dla Zabrza na granicy Strzybnicy i Boruszowic -tzw. Krotoful) to są torfowiska i bagna.
6. Strzybnica i Pniowiec to najczystsze dzielnice Tarnowskich Gór, a wy chcecie między nimi puścić drogę ekspresową, to tylko hałas, zanieczyszczenie oraz znaczny spadek wartości nieruchomości.
7. Taka sama długość odcinka wyjdzie jeśli trasę puścić za Pniowcem i wlecieć w tym samym miejscu na granicy Boruszowic i Strzybnicy, dzięki takiemu rozwiązaniu spaliny będą pochłaniane przez las, który jednocześnie zniweluje hałas.
8. Nasza propozycja eliminuje wywłaszczanie prywatnych gruntów oraz zabudowań, co znacznie obniży koszt i przyspieszy realizację inwestycji.
8. Nie ma żadnego sensownego aspektu by drogę S11 ciągnąć pomiędzy Strzybnicą a Pniowcem.

W internecie zawrzało: 

/facebook Nasza Strzybnica

 25 odpowiedzi na “Dramatyczny apel mieszkańców Strzybnicy!”

 1. Mieszkanka pisze:

  Urzędnicy nie wysluchaja mieszkańców to jest pewne.

  4
  0
 2. turbopolak pisze:

  Ale przecież Basia odniosła sukces? Więc dobrze czy źle?

  Chyba że Basia odniosła sukces że jest plan na budowę drogi, a Polaczek odniósł porażkę, że akurat tam, to ja rozumiem 🙂

  0
  1
  • Nie nawiedzony pisze:

   No i gdzie tu dramat?
   Największym dramatem Tarnowskich Gór jest Dziukowa. To jest dopiero dramat !

   2
   4
   • Wszystko albo nic pisze:

    Witam .nie jestem za zniszczeniem naszego pięknego lasu .tylko dlaczego ?? Teraz gdy ktoś coś robi to są wypisywane zeczy typu ..sownia dla mieszkańców a nic nie było robione w tym kierunku obiecanki z każdej strony .Przedsiębiorcy zagraniczni kupują nasze obszary i chcą budować dla siebie tak jak super boisko obok kościoła dlaczego nikt nie pomyśli o chali dla dzieci by im umilić czas wolny aby nie poszli w złym kierunku ..każdy umie obiecywać ale nic nie robienie wychodzi najlepiej

    0
    0
 3. Zenon z Strzybnicy pisze:

  Burmistrz i tak ma to Gdzieś. Mieszkańcy moga apelowac ale co z tego?

  3
  0
 4. Mirek pisze:

  Trzeba zadzwonić do źródła informacji, a nie rozsiewać plotki na fb. Ja dzwoniłem i wiem wszystko 🙂
  Tak się panikuje jak się gówno wie!

  0
  0
 5. Mirek pisze:

  PiS wprowadza nowy podatek – od deszczu. Zapłacimy w całej Polsce

  PiS głęboko sięgnie do portfeli Polaków. W każdej gminie wprowadzony zostanie podatek od deszczu. Podskoczą też opłaty za wodę i ścieki.

  Od 1 stycznia we wszystkich gminach trzeba płacić podatek od deszczu. Zostanie naliczony właścicielom dużych budynków o powierzchni ponad 3,5 tys. mkw. oraz tym, którzy zabudowali swoją działkę w co najmniej 70 proc., a w okolicy brakuje kanalizacji deszczowej. Dotyczy to sklepów wielkopowierzchniowych, magazynów, biurowców, ale też spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot, które koszty przerzucą na swoich lokatorów. Zwolnione z tej opłaty będą kościoły i związki wyznaniowe, „ze względu na wymiar społeczny” – jak wytłumaczyło Ministerstwo Środowiska.

  2
  3
 6. Kontroler pisze:

  No widzisz, Dudek, ile warta ta twoja „czujność” dziennikarska. Ale nie martw się, jaki dziennikarz, taka czujność i takie efekty pisania. To trudne zadanie, trzeba wiedzieć, co to koncepcja, czym się różni od planu, czym od projektu, kiedy zarządza się konsultacje itd. A ty,biedaku, chodziłeś (a raczej byłeś zapisany) do szkoły, w której tego nie uczą.

  0
  0
 7. Xyz pisze:

  A ja nie mam nic przeciwko przebiegu tej drogi, a twierdzenia że droga odetnie Pniowiec od świata sa głupie gdyż oczywistą sprawą jest fakt że powstanie wiadukt. Nie popieram Pis-u,ale to dobrze że ta droga w koncu powstanie.Zauwazcie jak korkuje się 11 nieraz od Marbachu aż do ronda koło Tesco, a dalej „obwodnica” to już totalnie zablokowana.

  3
  0
  • Best pisze:

   Jeśli jesteś mieszczuchem to spierd… do warszawki tutaj chodzi o tereny zielone których to co chwilę jest mniej … Pół Tarnowskich Gór z drzew pozamiatali to jeszcze tereny rekreacyjne rujnować ??? Okolice Pniowca itd ?? Są inne możliwości by to zorganizować bez wykupu gruntów prywatnych zabudowań itd i by droga nie biegła pod oknami mieszkańców lecz to trzeba mieć mózg a nie kisiel w głowie i otwarte kieszenie kto ile lewizny wrzuci

   2
   0
 8. Xs pisze:

  Czuli TG stacja i gwarek wielkie gówno do sieci wrzucili. Bo to od tych źródeł dyskusja wynikła. Na Szczęście mamy w tg niezależne media. Ja juz od dawna nie czytam tamtego Beskidu lewickiego

  0
  0
 9. Xs pisze:

  bełkotu miało byc nie beskidu. Nie idzie edytować :\

  0
  0
 10. Mietek pisze:

  Dlaczego nie wszystkie nazwiska sa ocenzurowane?

  0
  0
 11. Marcepan pisze:

  Olek to osoba publiczna przeciez bez niego Tarnowskie Góry nie istnieją 😀

  0
  0
 12. Cała Prawda - PIS chce przebiegu trasy oddzieląc Strzybnice od Pniowca! pisze:

  Poseł BARBARA DZIUK:

  Dobra wiadomość – znamy przebieg drogi ekspresowej S11
  9 stycznia 2018, 22:36
  Nareszcie Dobra Zmiana i w tym temacie. Niestety samorządowcy nie potrafili przez ponad 25 lat zrobić rzecz, na którą czekali mieszkańcy. Jestem ciekawa czy po raz kolejny obecni bierni samorządowcy przykleją się do sukcesy Rządu PiS. jak coś do okrętu…
  Nie mniej dla mnie jest wielką przyjemnością pracować dla mojej małej Ojczyzny i tym samym dla Polski, bez względu na wszystko.
  Pozdrawiam wszystkich pozytywną energią.

  0
  0
 13. Cała Prawda - PIS chce przebiegu trasy oddzieląc Strzybnice od Pniowca! pisze:

  http://tg.net.pl/blog/dziuk.php

  0
  0
 14. Krzysztof pisze:

  To nie Dziukowa to załatwiła tylko J. Polaczek. Znowu Pani Ambasador PISu lubi sobie przypisać przysługę. WYBORY IDA WYBORY IDĄ.

  0
  0
 15. Ozjasz Goldberg pisze:

  Odszkodowania za spadek wartości działek i uciążliwy hałas trzeba będzie dochodzić w strasburgu?

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *