/UM Tarnowskie Góry
Dramatyczny apel mieszkańców Strzybnicy!
16 stycznia 2018 r. | 13:34

Na profilu Facebook - Nasza Strzybnica ukazał się apel dotyczący planów ukończeniu budowy drogi ekspresowej S11 biegnącej przez Strzybnicę i Pniowiec.

Poniżej publikuję treść apelu.

Strzybnica i Pniowiec zagrożona!

Planowane ukończenie Drogi ekspresowej, która ma biec przez Strzybnicę i Pniowiec przypada na rok 2022 to nie taka odległa przyszłość, bo to już za 4 lata. W tej chwili ważą się losy naszych pięknych dzielnic (Zielonych Płuc Tarnowskich Gór, miejsca, gdzie w ciszy i na świeżym powietrzu odpoczywają Tarnowskie Góry).

Proponujemy przesunięcie trasy za Pniowiec przez las, tak by nikomu nie przeszkadzała.

Nasze postulaty do urzędników:

1. Planowana trasa biegnie wzdłuż rzeki (aktualnie cieku wodnego) Stoły.
2. Planowana trasa biegnie wzdłuż sztolni Boże Dopomóż.
3. Planowana trasa biegnie wzdłuż Strzybnickiego kanału ulgi (który to jest jedynym ratunkiem dla Strzybnicy i Sowic przed zalaniem w przypadku zarwania lub zatkania przepustu Stoły pod zakładem Zamet.
4. Planowana trasa biegnie przez stadion w Strzybnicy, gdzie miasto buduje za 500 000 zł siłownię dla mieszkańców Strzybnicy (która z racji lokalizacji i świeżego powietrza i bliskości zalewu Pniowiec będzie przyciąać mieszkańców całego miasta.
5. Planowana trasa w dalszej części t.j. od stadionu do granicy miasta (przy ujęciu wody dla Zabrza na granicy Strzybnicy i Boruszowic -tzw. Krotoful) to są torfowiska i bagna.
6. Strzybnica i Pniowiec to najczystsze dzielnice Tarnowskich Gór, a wy chcecie między nimi puścić drogę ekspresową, to tylko hałas, zanieczyszczenie oraz znaczny spadek wartości nieruchomości.
7. Taka sama długość odcinka wyjdzie jeśli trasę puścić za Pniowcem i wlecieć w tym samym miejscu na granicy Boruszowic i Strzybnicy, dzięki takiemu rozwiązaniu spaliny będą pochłaniane przez las, który jednocześnie zniweluje hałas.
8. Nasza propozycja eliminuje wywłaszczanie prywatnych gruntów oraz zabudowań, co znacznie obniży koszt i przyspieszy realizację inwestycji.
8. Nie ma żadnego sensownego aspektu by drogę S11 ciągnąć pomiędzy Strzybnicą a Pniowcem.

W internecie zawrzało: 

/facebook Nasza Strzybnica