/UM Tarnowskie Góry
Dron będzie badać jakość powietrza
15 stycznia 2018 r. | 13:34
Dziś w Tarnowskich Górach ruszył pilotażowy program „Hajcujymy – Nie Trujymy”, który potrwa do 21 marca. Projekt ten ma na celu zbadać zanieczyszczeniem powietrza w Gminie.

Podczas badań będzie wykorzystany specjalny pojazd monitorujący stan niskiej emisji. Dodatkowo w miejscach niedostępnych dla samochodu zostanie użyty dron. - Smog na Śląsku był zawsze. Poprzez realizację tego programu staramy się ująć w liczbach dane dotyczące stanu powietrza, by móc wskazać, które części miasta są najbardziej narażone na zanieczyszczenie. Celem naszego projektu nie jest karanie. Nie będziemy od razu biegać z mandatami. Przeciwnie - najczystsze dzielnice miasta zamierzamy nagradzać - mówił burmistrz Arkadiusz Czech.

#HajcujymyNieTrujymy czyli ekopatrol i drony - prezentacja sprzętu

Prezentacja sprzętu, który będzie sprawdzał jakość powietrza nad Tarnowskimi Górami w ramach akcji #HajcujymyNieTrujymy

Publié par Tarnowskie Góry Urząd Miasta sur lundi 15 Janvier 2018

Realizacja  projektu: 

- 15.01.2018 konferencja prasowa organizowanej na tarnogórskim  Rynku wraz z prezentacją urządzenia pomiarowego i pierwszych wyników wstępnej analizy stanu powietrza,

- okres grzewczy: monitoring stanu powietrza na terenie miasta, promocja akcji, akcje edukacyjne,

- 21.03.2018 konferencja podsumowująca badania oraz event dla mieszkańców miasta: wręczenie certyfikatów dla najczystszych ulic w mieście, ekologiczna gra miejska, warsztaty ekologiczne dla  dzieci. Główną atrakcją będzie balon na uwięzi, dzięki którem  mieszkańcy sami, na własne oczy będą mogli zobaczyć jak wygląda powietrze nad Tarnowskimi Górami.

źródło/foto: UM Tarnowskie Góry