Drzewa ścięte, bazgroły odsłonięte. Nie ma pieniędzy na farbę?
28 listopada 2017 r. | 12:28
17

Kilka tygodni temu przy drodze DK78 przed Osadą Jana zostały ścięte drzewa.

Po ścięciu drzew na murach garaży ukazały się skrywane od lat bazgroły. Nie jest to dobrą wizytówką dla miasta UNESCO, tym bardziej że jest to jedna z głównych dróg prowadząca do tarnogórskich zabytków.

Zadzwoniłem w tej sprawie do Urzędu Miasta w celu pozyskania informacji, czy ktokolwiek pomyślał, aby poprawić estetykę po ściętych drzewach. Okazało się, że jestem pierwszą osobą, która zgłosiła ten fakt. Z tego wnioskuję, że urzędnicy i burmistrz rzadko jeżdżą po Tarnowskich Górach.

Koszt zamalowania takiej powierzchni nie jest wcale duży. Podczas rozmowy telefonicznej z kierownikiem biura promocji zaproponowałem, że można by w tym miejscu użyć wyobraźni artystów i stworzyć malunek nawiązujący do historii górniczej miasta Gwarków.

Kierownik Biura Promocji Piotr Korab odpowiedział:

„Jestem jak najbardziej za możemy nawet razem to zrobić. Pan nam pomoże pozyskać sponsorów na farbę, razem to ogłosimy i będziemy wspólnie robić”.

Co mam myśleć o takiej odpowiedzi? Setki tysięcy złotych są przeznaczane na promocję i na nagrody dla urzędników, a osoba zarządzająca biurem promocji miasta mówi mi notabene, że nie ma pieniędzy na farbę?

ŁUKASZ DUDEK

google17 odpowiedzi na “Drzewa ścięte, bazgroły odsłonięte. Nie ma pieniędzy na farbę?”

 1. Ksenia napisał(a):

  Hahahahaha, No przecież wszystkim przedsiębiorstwom w mieście tak dobrze się powodzi, że najlepiej zebrać o pieniądze.. .. Oj Panie Piotrze, wystarczyło może powiedzieć”dzięki za informację, zajmiemy się tematem”…

  0
  0
 2. turbopolak napisał(a):

  Sprawdziłeś do kogo należą te garaże, dudku? Może do Spółdzielni? Albo przypadkiem każdy ma swojego właściciela? Pójdź tym tropem, mądra głowo.

  0
  0
 3. Hahaha napisał(a):

  Ale mu powiedział…brawo…:) ten redaktorek nie ma zielonego pojęcia czyje są garaże. Hahaha co za…..

  0
  0
 4. Lolek napisał(a):

  Dudek to taka menda wynajeta przez politykow pisu ktora wszyatkich szkaluje.Ciekawe co robi czym sie zajmuje samozwanczy redaktorek

  0
  0
 5. Łomonow_Prawdziwy napisał(a):

  Super odpowiedź ze strony urzędu !!!

  Weź się Dudek do roboty jeśli Tobie, który nie jesteś mieszkańcem tarnowskich Gór, cokolwiek w naszym grodzie przeszkadza.

  0
  0
 6. ZakodODOWANIpoPAPRAŃCYnowoŚMIESZNI napisał(a):

  Dobrze że pokazuje to niedbalstwo nie widzę nic w tym złego. Radni Osady Jana, nic nie wiedzą co się dzieje na osiedlu, bo to oni powinni oglądać lepiej nasze osiedle i zgłaszać to gdzie i komu trzeba lub wpaść na jakiś szybki pomysł załatwienia tego. A było by bardzo dobrze zaprosić na te ścianki graficiarzy, byłoby super i po kłopocie.

  0
  0
  • Łowcadebili napisał(a):

   Bardzo aktywny jest Włodarczyk ale na festynach bo świateł na przejściu gdzie gina ludzie dalej nie ma

   0
   0
   • Łomonow_Prawdziwy napisał(a):

    Przecież to kolega Dziukowej, więc może łaskawie samozwańcza ambasador w końcu ZROBIŁA coś pożytecznego dla miasta !

    0
    0
 7. Andrzej napisał(a):

  Najbardziej co nas mieszkańców wkurza to to że wciąż na tej obwodnicy przy osiedlach chociaż nie ma ekranów akustycznych zamontowanych, to jest poraszka dla tego wspaniałego miasta.

  0
  0
 8. JiA napisał(a):

  Bosze, co za typek z tego co odebrał, zero inicjatywy. Tak słucham tu urząd miasta i jego cała hałastra, proszę, o co chodzi. A jeszcze mówi coś o robieniu, zamiast zająć się organizacją. Najlepiej proszę dzwonić tylko z gratulacjami to zaraz sam je przyjmę. Nie chodzi o krytykę, ale to jest zignorowanie całej sprawy przez urzędnika, który powinien mieć ochotę i się tym zająć.

  0
  0
  • turbopolak napisał(a):

   Nie daj się nabrać na dudkową wrzutę.

   Pomijając już nawet to że żaden urząd nie może nic robić na nieswojej własności i poza swoimi kompetencjami, bo obowiązuje go dyscyplina finansów publicznych, a Dudek ustawicznie bombarduje wszystkich właśnie problemami spoza zakresu ich własności i kompetencji (gdyby miał dobrą wolę, to poszedłby do spółdzielni), to jeszcze manipuluje i wyrywa z kontekstu każdą wypowiedź.

   Wiarygodność Dudka = 0.

   0
   0
 9. Marta napisał(a):

  Kiedy będą postawione przy tej drodze ekrany akustyczne, oddzielające zabudowania od tego szkodliwego i nieznośnego hałasu!? Tylko proszę nie pisać do kogo co należy, tylko się dogadać z kim trzeba i to zrobić. To miało być już zrobione kilka lat temu, tyle razy się o tym rozpisywano że będzie i znowu cisza jak makiem zasiał.

  0
  0
 10. Kontroler napisał(a):

  Dudek nie wie, co to finanse publiczne. Wie tylko, że może pisać o udostępnienie informacji. Nie ma natomiast pojęcia, że miasto nie może wydawać na nieswoje. Równie dobrze zamalować to można za kasę PiS-u. Trudne to i skomplikowane, niby w mieście, a nie w mieście….

  0
  0
 11. […] Drzewa ścięte, bazgroły odsłonięte. Nie ma pieniędzy na farbę? […]

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *