Dwa wypadki. Potrąceni rowerzyści to tarnogórzanie
10 sierpnia 2018 r. | 19:32
4

Policjanci przeprowadzili czynności na miejscu wypadków drogowych, do których doszło w ostatnich dniach w Tarnowskich Górach. 

Do pierwszego wypadku z udziałem rowerzysty doszło w środę przed godziną 18 w Tarnowskich Górach. Z ustaleń policji wynika, że 53-letni kierowca audi, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z kierującym rowerem 38-letnim tarnogórzaninem. Kolarz z obrażeniami lewej ręki trafił do szpitala.

Do drugiego zdarzenia doszło wczoraj, również w Tarnowskich Górach na ulicy Gliwickiej. Tym razem 56-letni kierowca VW Transportera potrącił 33-letnią kobietę jadącą rowerem. Rowerzystka jechała ulicą Gliwicką, gdzie podczas skrętu w prawo na ulicę Witosa, została potrącona przez kierowcę VW.  Tarnogórzanka z ogólnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. 

Internauci komentują.

Problemem jest brak dróg rowerowych w TG !! Nie lepiej, zamiast organizacji TDP przeznaczyć środki na drogi rowerowe w centrum ? Wiem, że to kropla w morzu potrzeb, jednak zawsze! Sam mam problem z bezpiecznym poruszaniem się w centrum, jadąc z dzieckiem na rowerze. Łamać przepisy i jechać chodnikiem, czy narażać dziecko i jechać drogą?

Widziałam ten pierwszy wypadek i uraz to bardzo delikatne określenie tego jak wyglądała jego ręka, jeszcze długo nie będzie mógł jej używać, ale dobrze że miał kask, bo pewnie skończyłoby się to gorzej..

źródło: KPP Tarnowskie Góry 


4 odpowiedzi na “Dwa wypadki. Potrąceni rowerzyści to tarnogórzanie”

 1. Beata napisał(a):

  Zazwyczaj to wina jest po obu stronach…jednak jazda rowerem naszymi ulicami nie należy do bezpiecznej i komfortowej dla rowerzystów, ja zlamalabym przepisy i dla dobra i bezpieczeństwa dziecka jechałam chodnikiem

  16
  0
 2. Dybo napisał(a):

  Tzn? Że jak?? Że w ogóle np niewinny rowerzysta wyjechał na drogę? I kierowca samochodu go po prostu skoskił bo nie zauważył lub nie zachował odp. odległości? To próbujesz powiedzieć? Żeby rowerzyści w domu siedzieli lub ewentualnie po lasach lub pump tracku jeździli ?

  2
  0
 3. Maja napisał(a):

  Rowerzyści nie powinni w ogóle jeździć po drogach krajowych, jak nie ma ścieżek rowerowych!!! Wypadek np na Gliwickiej-przecież tam jest takie natężenie ruchu… a jak jechała od centrum TG, to świetnie i dużo bezpieczniej na ul. Witosa można się dostać drogami osiedlowymi.

  0
  4
 4. Jola napisał(a):

  Winni zawsze są rowerzyści… Musiałabym teraz przeprosić wszystkich kierowców, że jechałam na rowerze akurat główną drogą… Mam przeprosić,bo Pan który mnie potrącił ,nie widzial,ze skręcam? Zrobili na Gliwickiej pobocze.. Nie jest to szczyt marzeń dla rowerzysty, ale da się spokojnie jechać rowerem nie denerwujac kierowców.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *