Dwa wypadki. Potrąceni rowerzyści to tarnogórzanie
10 sierpnia 2018 r. | 19:32

Policjanci przeprowadzili czynności na miejscu wypadków drogowych, do których doszło w ostatnich dniach w Tarnowskich Górach. 

Do pierwszego wypadku z udziałem rowerzysty doszło w środę przed godziną 18 w Tarnowskich Górach. Z ustaleń policji wynika, że 53-letni kierowca audi, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z kierującym rowerem 38-letnim tarnogórzaninem. Kolarz z obrażeniami lewej ręki trafił do szpitala.

Do drugiego zdarzenia doszło wczoraj, również w Tarnowskich Górach na ulicy Gliwickiej. Tym razem 56-letni kierowca VW Transportera potrącił 33-letnią kobietę jadącą rowerem. Rowerzystka jechała ulicą Gliwicką, gdzie podczas skrętu w prawo na ulicę Witosa, została potrącona przez kierowcę VW.  Tarnogórzanka z ogólnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. 

Internauci komentują.

Problemem jest brak dróg rowerowych w TG !! Nie lepiej, zamiast organizacji TDP przeznaczyć środki na drogi rowerowe w centrum ? Wiem, że to kropla w morzu potrzeb, jednak zawsze! Sam mam problem z bezpiecznym poruszaniem się w centrum, jadąc z dzieckiem na rowerze. Łamać przepisy i jechać chodnikiem, czy narażać dziecko i jechać drogą?

Widziałam ten pierwszy wypadek i uraz to bardzo delikatne określenie tego jak wyglądała jego ręka, jeszcze długo nie będzie mógł jej używać, ale dobrze że miał kask, bo pewnie skończyłoby się to gorzej..

źródło: KPP Tarnowskie Góry