Dwa wypadki. Potrąceni rowerzyści to tarnogórzanie
10 sierpnia 2018 r. | 19:32
3

Policjanci przeprowadzili czynności na miejscu wypadków drogowych, do których doszło w ostatnich dniach w Tarnowskich Górach. 

Do pierwszego wypadku z udziałem rowerzysty doszło w środę przed godziną 18 w Tarnowskich Górach. Z ustaleń policji wynika, że 53-letni kierowca audi, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z kierującym rowerem 38-letnim tarnogórzaninem. Kolarz z obrażeniami lewej ręki trafił do szpitala.

Do drugiego zdarzenia doszło wczoraj, również w Tarnowskich Górach na ulicy Gliwickiej. Tym razem 56-letni kierowca VW Transportera potrącił 33-letnią kobietę jadącą rowerem. Rowerzystka jechała ulicą Gliwicką, gdzie podczas skrętu w prawo na ulicę Witosa, została potrącona przez kierowcę VW.  Tarnogórzanka z ogólnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. 

Internauci komentują.

Problemem jest brak dróg rowerowych w TG !! Nie lepiej, zamiast organizacji TDP przeznaczyć środki na drogi rowerowe w centrum ? Wiem, że to kropla w morzu potrzeb, jednak zawsze! Sam mam problem z bezpiecznym poruszaniem się w centrum, jadąc z dzieckiem na rowerze. Łamać przepisy i jechać chodnikiem, czy narażać dziecko i jechać drogą?

Widziałam ten pierwszy wypadek i uraz to bardzo delikatne określenie tego jak wyglądała jego ręka, jeszcze długo nie będzie mógł jej używać, ale dobrze że miał kask, bo pewnie skończyłoby się to gorzej..

źródło: KPP Tarnowskie Góry 


3 odpowiedzi na “Dwa wypadki. Potrąceni rowerzyści to tarnogórzanie”

 1. Beata napisał(a):

  Zazwyczaj to wina jest po obu stronach…jednak jazda rowerem naszymi ulicami nie należy do bezpiecznej i komfortowej dla rowerzystów, ja zlamalabym przepisy i dla dobra i bezpieczeństwa dziecka jechałam chodnikiem
  16  0
 2. Dybo napisał(a):

  Tzn? Że jak?? Że w ogóle np niewinny rowerzysta wyjechał na drogę? I kierowca samochodu go po prostu skoskił bo nie zauważył lub nie zachował odp. odległości? To próbujesz powiedzieć? Żeby rowerzyści w domu siedzieli lub ewentualnie po lasach lub pump tracku jeździli ?
  2  0
 3. Maja napisał(a):

  Rowerzyści nie powinni w ogóle jeździć po drogach krajowych, jak nie ma ścieżek rowerowych!!! Wypadek np na Gliwickiej-przecież tam jest takie natężenie ruchu… a jak jechała od centrum TG, to świetnie i dużo bezpieczniej na ul. Witosa można się dostać drogami osiedlowymi.
  0  4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *