Fot. KPP Tarnowskie Góry
Dwa wypadki! Ul. Wyszyńskiego: Potrącenie rowerzystki. Radzionków: Pieszy wtargnął na pasy
13 listopada 2017 r. | 11:39

Tarnogórscy policjanci przeprowadzili czynności na miejscu dwóch wypadków drogowych, do których doszło w miniony piątek. W wypadkach poszkodowani zostali rowerzystka oraz pieszy, którzy z obrażeniami ciała trafili do szpitali.

Do pierwszego zdarzenia doszło przed godzinną 9:00 na ul. Wyszyńskiego w Tarnowskich Górach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 51-letni kierowca mercedesa nie udzielił pierwszeństwa 19-letniej rowerzystce i doprowadził do zderzenia. W skutek zdarzenia rowerzystka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Kilka godzin później w Radzionkowie na ul. Kużaja doszło do kolejnego wypadku. Z ustaleń wynika, że 43-letnia mieszkanka powiatu będzińskiego, jadąc fiatem, potrąciła 56-letniego mieszkańca powiatu tarnogórskiego. Mężczyzna, będąc w stanie nietrzeźwości (ponad 2 promile alkoholu), prawdopodobnie wtargnął na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający pojazd. W wyniku tego zdarzenia pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Teraz tarnogórscy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zaistniałych wypadków./KPP Tarnowskie Góry/