Dzielnicowi sprawdzali melinę na Legionów. Jeden kradł prąd, drugi był poszukiwany
21 stycznia 2019 r. | 19:01

Dzielnicowi z rejonu centrum Tarnowskie Góry w jednym z mieszkań ujawnili kradzież energii elektrycznej i 30-latka poszukiwanego do odsiadki. Poszukiwany został zatrzymany i najbliższy czas spędzi w areszcie. 

W piątek dzielnicowi sprawdzali meliny, w których spotykają się osoby mające problemy z prawem. W mieszkaniu przy ulicy Legionów zauważyli światła w pomieszczeniach. Zapukali do mieszkania, które otworzył im 45-latek. Mundurowi weszli do środka.W pokojach były włączone dwa telewizory oraz oświetlenie. W trakcie czynności mundurowi ujawnili podłączenie instalacji elektrycznej omijającej licznik i powiadomili firmę energetyczną. Właściciel mieszkania odpowie teraz za nielegalne przyłącze.

W mieszkaniu był też jeszcze jeden mężczyzna, który był nietrzeźwy. Policjanci wylegitymowali go i okazało się, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Częstochowie do odsiadki za wymuszenia rozbójnicze. 30-letni mieszkaniec Częstochowy nie spodziewał się, że zostanie zatrzymany. Mężczyzna od listopada 2018 roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany został przewieziony do policyjnego aresztu. Do dosiadki będzie miał prawie 300 dni.

źródło: KPP Tarnowskie Góry