SP1 Radzionków
Dzielnicowy z Radzionkowa otrzymał odznakę szeryfa praw dziecka
11 czerwca 2019 r. | 08:27

Klub Szkół UNICEF poszukiwał wśród dorosłych osób wykazujących się szczególną troską o dobro dzieci. Jednym z najbardziej zaangażowanych w pomoc dzieciom okazał się dzielnicowy z Radzionkowa Grzegorz Szeliga. Policjant został nominowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzionkowie do otrzymania Odznaki Szeryfa Praw Dziecka.

W związku z obchodami 30 rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka - najważniejszego na świecie dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych, w Szkole Podstawowej nr 1 w Radzionkowie odbyła się wyjątkowa uroczystość. Dotyczyła ona wręczenia Odznak Szeryfa Praw Dziecka za szczególne zaangażowanie w pomoc najmłodszym.

Klub Szkół UNICEF poszukiwał wśród dorosłych osób wykazujących się szczególną troską o dobro dzieci. Uczniowie szkoły przeprowadzili głosowanie i nominowali do otrzymania odznaki najbardziej zaangażowanych dorosłych. Wśród nich znalazł się dzielnicowy z Radzionkowa sierż. szt. Grzegorz Szeliga. Policjant od wielu lat współpracuje ze szkołą, chroni i pomaga najmłodszym oraz  jest zaangażowany w pomoc potrzebującym.

źródło: KPP Tarnowski Góry
Zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzionkowie