W 2004 roku Sejm ustanowił 2 maja Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Szacunek do symboli narodowych, to jeden z wyznaczników naszej obywatelskiej dojrzałości. Z pewnością jesteśmy dumni z naszej historii, dokonań wielu naszych przodków, a barwy narodowe z tych właśnie wspaniałych tradycji wyrastają. Zapraszamy wszystkich do okazania naszej dumy narodowej, naszego szacunku dla dorobku poprzednich pokoleń i pokażmy, że nasze barwy narodowe są dla nas ważne. Wywieśmy w oknach, przed wejściami domów i lokali flagę biało-czerwoną w dniu jej święta. W tym dniu Urząd Miejski w Tarnowskich Górach wraz ze Stowarzyszeniem Tarnogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz tarnogórskim Hufcem ZHP organizują obchody Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W południe, o godz. 12.00, harcerze podniosą na maszty na rynku biało-czerwone banery flagowe.
Po ceremonii zawieszenia banerów flagowych na masztach wystąpi chór Moniuszko.

UM Tarnowskie Góry
źródło: UM Tarnowskie Góry