Latem dziury, zimą lodowisko. Witamy na drogach powiatu tarnogórskiego
04 stycznia 2019 r. | 23:19
4

W powiecie tarnogórskim służby drogowe odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg, nie do końca wypełniają swoje zadania, za które pobierają setki tysięcy złotych.

Jazda po drogach gminnych, powiatowych i wojewódzkich nie należy do przyjemnych. Zalegający śnieg, a pod nim zamarznięty lód.  Co roku powtarza się ten sam schemat. Niby zimy są coraz łagodniejsze, ale koszta prac drogowych znacząco rosną, a jakość wykonanej usługi cały czas na takim samym, niskim poziomie. 

Jedynie w centrum Tarnowskich Gór po godz. 19:00 sytuacja na drodze wyglądała trochę lepiej.

Szukając "pozytywów" z zaistniałem sytuacji, zauważyłem, że śnieg który spada na jezdnię, zakrywa na chwilę wszystkie dziury i nierówności. Choć czy to jest "pozytyw"? Przecież teraz kierowcy nawet nie widzą, w którym momencie muszą zrobić unik, a koszta eksploatacji pojazdu cały czas rosną. 

ŁUKASZ DUDEK

Noga z gazu.

Gepostet von Tarnowskie Góry - serwis informacyjny am Freitag, 4. Januar 20194 odpowiedzi na “Latem dziury, zimą lodowisko. Witamy na drogach powiatu tarnogórskiego”

 1. Eryk pisze:

  Dzwonic na 112

  5
  9
 2. Magda pisze:

  Chciałabym ustalić do kogo należy utrzymanie drogi do z Bibieli przez Mieczysko i dalej do gr. z powiatem lublinieckim do Kolonii Woźnickiej.
  Jest to droga gminna, powiatowa czy należy do nadleśnictwa i do kogo można się zwrócić w tej sprawie?

  Dojeżdżam nią codziennie do pracy, dziura na dziurze, odśnieżana tylko we własnym zakresie, pokonanie 6 km odcinka zajmuje 25 minut, a zimą nawet ponad pół godziny.

  1
  9
 3. Krzychu pisze:

  Pracuję na terenie powiatu gliwickiego, dziś miałem nockę,na terenie tarnogórskiego brak jakiejkolwiek pługopiaskarki,drogi w katastrofalnym stanie, śnieg, błoto, lód. Dla porównania na terenie gliwickiego, piaskarki śmigały całą noc,i to co najmniej kilka,nawet na terenie małych miejscowości gdzie mieszka kilkaset osób,z których nie każda jest zmotoryzowana. Rodzi się pytanie,czy po raz kolejny takie dziadostwo jest tylko na terenie naszego powiatu. Taką sytuację obserwuje co roku. Ale ktoś widocznie uznał,że skoro kierowcy sobie radzą to może tak być. Podejrzewam do pierwszego wypadku że skutkiem śmiertelnym,wtedy piaskarka będzie goniła piaskarkę,by aby ktoś komuś czegoś nie zarzucił

  12
  1
 4. Echo pisze:

  Wybraliście, tyle w temacie….

  13
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *