foto. UM Tarnowskie Góry
Miłośnicy czworonogów
20 stycznia 2017 r. | 19:04

Nie macie pojęcia, czy możecie z psem wejść do kawiarni, restauracji, sklepu? Czy taksówkarz zabierze Was do auta? Nie wiecie, jakie miejsca noclegowe polecić swoim znajomym, którzy chcą do Tarnowskich Gór przyjechać z psem?

Działająca od listopada ubiegłego roku grupa „psiarzy” postanowiła to sprawdzić i stworzyć miasto przyjazne czworonożnym pupilom. Celem TG know HAU jest jednocześnie zwiększenie świadomości i odpowiedzialności posiadaczy czworonogów za swoje zwierzęta i ich funkcjonowanie w przestrzeni publicznej, w tym utrzymywanie porządku i czystości oraz zabezpieczenie innych osób i zwierząt przed niewłaściwym zachowaniem swojego psa.

Miłośnikom czworonogów z TG know HAU udało się już oznaczyć naklejkami kilkanaście miejsc w naszym mieście, w których można spędzić czas z psami. Wśród nich jest m.in. Punkt Informacji o Mieście działający w Ratuszu!
Jeśli znacie jakieś miejsca, w których czworonogi są mile widziane piszcie do administratorów TG know HAU.

Pod patronatem TG know HAU działa także na facebooku wydarzenie założone przez Macieja Goryla i Agatę Burzyk pod nazwą „Czarno - białe cztery łapy”, gdzie znaleźć można zwierzaki do adopcji mieszkające w naszym tarnogórskim schronisku Azyl dla Zwierząt „Cichy Kąt”. Dołączcie i udostępniajcie zdjęcia zwierzaków, by mogły znaleźć nowy dom.

Przypomnijmy, nowe schronisko dla zwierzaków przy ulicy Zagórskiej wybudowało miasto za 1,2 mln złotych. Obiekt został oddany do użytku na początku grudnia ubiegłego roku. Zajmuje się nim Stowarzyszenie Cichy Kąt, które przypomina, że mieszkające tu zwierzaki czekają na prezenty, datki i... spacery cały rok!

źródło: UM Tarnowskie Góry

 

Fot. UM Tarnowskie Góry