www.parkwodny.com.pl
Gigantyczne długi aquaparku
10 października 2018 r. | 14:28

Spółka AIG w 100% należy do miasta Tarnowskie Góry. Spółka ta zarządza Parkiem Wodnym i Halą Sportową. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej, wiceburmistrz Skrabaczewski, pytany przez radnego Janusza Śnietkę o zadłużenie spółki, w końcu puścił "parę z ust". 

Według informacji, które podał Skrabaczewski, spółka AIG jest zadłużona na ok. 10 mln zł! 

Skoro Park Wodny i Hala Sportowa mają tak gigantyczne zadłużenie, to dlaczego prezes spółki Michał Fajer rocznie zarabia blisko ćwierć miliona złotych?

Kim jest Michał Fajer?

Fajer jest sekretarzem Inicjatywy Obywatelskiej czyli bardzo bliskim współpracownikiem burmistrza Arkadiusza Czecha.  Dobra pozycja w lokalnej grupie politycznej, jest gwarantem wysokich świadczeń. Szkoda tylko, że nie zawsze jest to adekwatne z kompetencjami. 

Rada nadzorcza spółki AIG również ma się całkiem dobrze. Wiceburmistrz Skrabaczewski w 2017 roku za siedzenie w radzie nadzorczej otrzymał ponad 42 tys. zł. 

Pod koniec 2017 roku dług miasta Tarnowskie Góry wyniósł grubo ponad 57 mln zł. Teraz do tego trzeba doliczyć zadłużenie AIG i już nam wychodzi kwota przekraczająca 67 mln zł zadłużenia ukrytego. 

ŁUKASZ DUDEK