Na zdjęciu Franciszek Paśmionka, prezes MTBS Tarnowskie Góry
Ogromne zarobki prezesa MTBS Tarnowskie Góry!
28 sierpnia 2018 r. | 11:09
17

Miasto Tarnowskie Góry posiada 41,644% udziałów w MTBS. 

Były zastępca prezesa zarządu MTBS Jan Machura, w 2011 roku otrzymał ponad 141 tys. zł wynagrodzenia! Jeśli w 2011 roku zastępca prezesa zarabiał tak duże pieniądze, to ile dzisiaj zarabia prezes MTBS?

Zanim spróbujemy odpowiedzieć sobie na to pytanie, odpowiedzmy sobie na inne pytanie.

Kto jest prezesem MTBS Tarnowskie Góry?

Prezesem MTBS  Tarnowskie Góry jest Franciszek Paśmionka. Paśmionka jest współodpowiedzialny za sprzedanie wodociągów w Miasteczku Śląskim, ponieważ w latach sprzedaży był wiceburmistrzem tego miasta.  To jest coś takiego jakby prezesem MTBS-u był były burmistrz Tarnowskich Gór Piotr Hanysek, czyli człowiek który sprzedał tarnogórskie wodociągi.

Wracając do pytania wcześniejszego. Ile zarabia dzisiaj prezes MTBS Tarnowskie Góry?

Tego nie wiemy, możemy tylko się domyślać, że bardzo dużo! I tutaj warto prześledzić oświadczenie majątkowe byłego prezesa zarządu MTBS Czesława Krysiaka.

Krysiak w 2011 roku w oświadczeniu majątkowym napisał,  że zgromadził ponad milion złotych oszczędności i że posiada papiery wartościowe warte ponad 1,5 mln zł.

Co najciekawsze, ówczesny prezes zarządu MTBS otrzymał ponad 461 tys. zł wynagrodzenia za pracę w MTBS Tarnowskie Góry i za zasiadanie w radzie nadzorczej PGM "Helenka" i PGM "Mikulczyce".

Taka patologia dzieje się za przyzwoleniem burmistrza Arkadiusza Czecha, który jest włodarzem miasta od 2006 roku. 

Poniżej oświadczenia majątkowe prezesa i wiceprezesa MTBS Tarnowskie Góry.

ŁUKASZ DUDEK

 

 

źródło: BIP Tarnowskie Góry17 odpowiedzi na “Ogromne zarobki prezesa MTBS Tarnowskie Góry!”

 1. FFF pisze:

  Dobre zarobki prezesa tak dużej spółki to nie patologia. Patologią można za to nazwać artykuły samozwańczych dziennikarzy krytykujących kogoś za to, że zarabia proporcjonalnie do zasług, a to wszystko na podstawie oświadczenia majątkowego innej osoby sprzed kilku lat.

  19
  24
 2. tarnogorzanin pisze:

  jak ten cieć sprzedał wodociągi powinien zostać wyjebany na zbity ryj a nie zbierac kase w spolkach miejskich

  16
  5
 3. no nie pisze:

  nie rozumiem krytyki pod adresem pana Dudka- szpera, szuka i wyciąga różne brudy- jak wam się nie podoba, załóżcie konto i szukajcie, szperajcie sukcesów włodarzy; uważam, że musimy wiedzieć kto co i za co- to z naszych podatków mają się tak dobrze;

  21
  5
  • Zdziwiony pisze:

   Prezes MTBS nie jest finansowany z żadnych podatków bo jest spółką Prawa Handlowego. Tradycyjnie „Redaktor” jątrzy nie podając np faktu że spółka przez ostatnie lata wypracowywały po kilkaset tysięcy złotych zysku.. Może lepiej gdyby tylko pracował fizycznie. Może choć w tym jest dobry.

   1
   3
 4. Miatrzunio pisze:

  Dudek! wyciągasz od wszystkich kto ile zarabia i jakie ma premie…
  a kiedy w końcu powiesz ile Ty zarabiasz?

  8
  14
  • Myslacy pisze:

   Pan Dudek zarabia pracujac fizycznie w prywatnej firmie, ktora zarabia na produkcji i handlu, nikomu z kieszeni nie wyciaga tych pieniedzy.
   Urzednicy dostaja wyplate z naszych podatkow na ktore trzeba ciezko robic 8 lub wiecej godzin dziennie.
   Taka mala roznica….

   12
   4
 5. Tak pisze:

  Ta patologia jest w całym kraju i za to odpowiada PiS

  3
  10
  • Tak pisze:

   Szkoda ze źulownia minusuje ale PiS to może zmienic ustawą w nocy jak to praktykuje ,widocznie pisowi taka patologia jest na reke

   3
   5
 6. Eden pisze:

  MTBS najdroższe czynsze!
  Arogancja i buta

  8
  1
 7. Tak pisze:

  Chciałbym dodać ze wielu nominatow pisu jest na podobnych stanowiskach wiec nowa ustawa regulująca kominy placowe nie bedzie nigdy uchwalona

  3
  4
 8. Rynio pisze:

  Prezes Paśmionka po objęciu stanowiska w 2013 r w jednej ze wspólnot MTBS wyliczył z sufitu zaliczki za centralne ogrzewanie. Poproszony o przedstawienie kalkulacji nie zrobił tego, co było niezgodne z prawem. Po pięciu miesiącach na zebraniu tej wspólnoty uchwalono rtegulamin rozliczenia zaliczek na ogrzewanie. Z nadpłaconych kwot właścicielom mieszkań wydzielonych zwrócono tylko połowe, resztę przeznaczono na fundusz remontowy. Członek zarządu MTBS niejaka Piecha wbrew przepisom nie wysłała zawiadomienia o zebraniu do jednego właściciela. To rażące gafy świadczące o arogancji lub ignorancji zarządu MTBS. Podobnie jak ubiegłoroczne ogłoszenie podwyżek opłat za wodę i kanalizację w lokalach MTBS, mimo decyzji radnych o dopłatach. Dziwna jest trzymanie w tajemnicy zarobków Paśmionki, Zimnoch i Piechy, skoro. jawne były pensje Krysiaka i Machury. Gdzie są tarnogórzanie; Piecha z Chorzowa, Zimnoch z Radzionkowa rodem z Piekar Śląskich ( żona Zimnocha z Tauronu), chociaż miasta te nie są udzialowcami MTBS. Wyczyście te stajnie Augiasza.

  6
  0
 9. Tak pisze:

  Takich przykładow w Polsce są tysiące ale obecna władza jak i POprzednia sie tym nie zajmuje bo jest to jej na reke mozna to zmienić jedną ustawą w nocy

  0
  3
 10. Olo pisze:

  Wywalic tego kacapa na zbity pysk czerwony

  5
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *