Na zdjęciu Franciszek Paśmionka, prezes MTBS Tarnowskie Góry
Ogromne zarobki prezesa MTBS Tarnowskie Góry!
28 sierpnia 2018 r. | 11:09

Miasto Tarnowskie Góry posiada 41,644% udziałów w MTBS. 

Były zastępca prezesa zarządu MTBS Jan Machura, w 2011 roku otrzymał ponad 141 tys. zł wynagrodzenia! Jeśli w 2011 roku zastępca prezesa zarabiał tak duże pieniądze, to ile dzisiaj zarabia prezes MTBS?

Zanim spróbujemy odpowiedzieć sobie na to pytanie, odpowiedzmy sobie na inne pytanie.

Kto jest prezesem MTBS Tarnowskie Góry?

Prezesem MTBS  Tarnowskie Góry jest Franciszek Paśmionka. Paśmionka jest współodpowiedzialny za sprzedanie wodociągów w Miasteczku Śląskim, ponieważ w latach sprzedaży był wiceburmistrzem tego miasta.  To jest coś takiego jakby prezesem MTBS-u był były burmistrz Tarnowskich Gór Piotr Hanysek, czyli człowiek który sprzedał tarnogórskie wodociągi.

Wracając do pytania wcześniejszego. Ile zarabia dzisiaj prezes MTBS Tarnowskie Góry?

Tego nie wiemy, możemy tylko się domyślać, że bardzo dużo! I tutaj warto prześledzić oświadczenie majątkowe byłego prezesa zarządu MTBS Czesława Krysiaka.

Krysiak w 2011 roku w oświadczeniu majątkowym napisał,  że zgromadził ponad milion złotych oszczędności i że posiada papiery wartościowe warte ponad 1,5 mln zł.

Co najciekawsze, ówczesny prezes zarządu MTBS otrzymał ponad 461 tys. zł wynagrodzenia za pracę w MTBS Tarnowskie Góry i za zasiadanie w radzie nadzorczej PGM "Helenka" i PGM "Mikulczyce".

Taka patologia dzieje się za przyzwoleniem burmistrza Arkadiusza Czecha, który jest włodarzem miasta od 2006 roku. 

Poniżej oświadczenia majątkowe prezesa i wiceprezesa MTBS Tarnowskie Góry.

ŁUKASZ DUDEK

 

 

źródło: BIP Tarnowskie Góry