Godzina „W” na tarnogórskim rynku. System alarmowania mieszkańców nie działa?
01 sierpnia 2018 r. | 19:52
9

Dzisiaj o godz. 17:00 odbył się test syren w systemie alarmowania i ostrzegania ludności. Jednocześnie uruchomienie alertu upamiętniło 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W ten dzień, gdy usłyszy się dźwięk alarmu, warto zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o dzielnych Polakach, którzy w 1944 roku walczyli i umierali za Polskę. 

Niestety na tarnogórskim rynku syreny nie zostały uruchomione, jedynie gdzieś w oddali można było usłyszeć ciche wycie.

Dziwne, ponieważ w 2017 roku, w tym samym miejscu, syreny wyły. Co się stało, że dźwięku nie było? Czy w Tarnowskich Górach system alarmowania nie działa? A może to celowe działanie lokalnej lewicującej "elity"? Sprawę będę jutro wyjaśniać w Urzędzie Miejskim i u wojewody. 

Z dźwiękiem, czy bez, widok harcerzy, stojących tarnogórzan i ojca ze swoimi dziećmi, które trzymały Polskie flagi, zrobił na mnie wrażenie.

Do zobaczenia za rok.

ŁUKASZ DUDEK9 odpowiedzi na “Godzina „W” na tarnogórskim rynku. System alarmowania mieszkańców nie działa?”

 1. Prawdziwy Polak-katolik napisał(a):

  Kurski rozwiodł sie i ożenił też prawdziwy katolik?

  8
  2
 2. Zatroskany napisał(a):

  Przecież syrena wyje !!!! Wyraźnie słychać!!!! Kończy się wycie syreny w 3 minucie nagrania!!! To jest typowe czepianie się „redaktorze”, rok temu wyły za głośno, w tym roku za cicho. Zastanawiam się jakim prawem próbuje pan wmówić mieszkańcom Tarnowskich Gór, że syrena nie była włączona, jak nawet na pana nagraniu słychać, że działa? I mam do Pana pytanie – czy w Miasteczku Śląskim syreny były włączone wystarczająco głośno?, Proszę się zastanowić nad swoim postępowaniem, szczególnie w takim dniu, na chwilę refleksji nigdy nie jest za późno.

  12
  8
  • Uczestnik napisał(a):

   Syrena, którą słychać owszem wyje,… Na Fazosie! Na Rynku ledwo ją było słychać. Pan Redaktor ma wyjątkowo czuły sprzęt, że to ściągnął, tak z innej beczki.
   Na Rynku było mi wstyd, że dzieciakom chciało się w wakacyjne popołudnie, upał założyć mundury i pokazać, że pamiętamy, a władzom nie chciało się zadbać o ten mały szczegół, jakim jest syrena. Nie będę już wspominał ubiegłych lat, kiedy też różnie z tą syreną bywało.. Czasami dopiero po 10 minutach się odzywała. Wstyd i tyle.

   8
   5
 3. Ałła napisał(a):

  Należałoby przede wszystkim zadać pytanie po co na Górnym Śląsku świętować NIEUDANE warszawskie powstanie?! W Polsce nigdy dobrze nie będzie, gdyż panuje w tym kraju KULT PORAŻKI!

  10
  5
  • Eden napisał(a):

   Nikt Nie wie co jest sukcesem a co jest porażka w ostatecznym rozrachunku Zycia. Powstanie Warszawskie bylo porazka militarną ale triumfem dobra nad zlem wyborem wartosci bez kalkulacja.
   Część i Chwała Bohaterom

   2
   3
 4. Prawdziwy Polak-katolik napisał(a):

  Gdy w TG był normalny PiS gdyby teksty tego portalu też były obiektywne a nie szmaciły innych bo trzeba sie przypodobać motłochowi to na rynku było by wiecej ludzi

  5
  2
 5. Minio napisał(a):

  Precz z PARTIAMI POLITYCZNYMI z Miasta Tarnowskie Góry!

  3
  4
 6. A tak naprawdę napisał(a):

  „lepszy żywy obywatel niż martwy bohater”, gdyby nie to, że warszawska elita, w samobójczym zrywie podpaliła stolicę kraju i skazała na śmierć setki tysięcy jego mieszkańców, historia potoczyłaby się inaczej. A tak, Stalin dostał to, czego pragnął. Pustynię intelektualną, na którą przeszczepił swoich pachołków z Moskwy, aby wprowadzili jego ład. To tego kupę gruzów, na której ten nowy ład zorganizował modelowego miasto-potworka na sowiecki styl. A całe to bohaterstwo jest dla patriotów-gamoniów, którzy są dla rządzących niczym więcej niż tylko mięsem armatnim w swoich rozgrywkach.

  4
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *