Grzyb w tunelu na Dworcu PKP
06 sierpnia 2017 r. | 07:19

Kolejny temat, który musi zostać tutaj poruszony, to temat Dworca PKP w Tarnowskich Górach. Budynek z zewnątrz wspaniały, za to wchodząc do tunelu, na suficie wita nas ogromny grzyb. Powiedzenie nie wszystko złoto, co się świeci, w zestawieniu z dworcem idealnie pasuje.

Śmieszy mnie publikacja Urzędu Miasta z 28 lutego pt. " Odmieniony pociąg pojawił się dziś w Tarnowskich Górach".

W artykule można wyczytać:

"Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór nie kryje zadowolenia z nowych pojazdów w mieście gwarków. – To pokazuje, że nasz kierunek jest przyszłościowy, że opłaca się na niego stawiać – mówi wskazując, że potwierdzeniem dobrych prognoz dla trasy Katowice- Tarnowskie Góry jest w ostatnim czasie trzykrotny wzrost liczby pasażerów, a także planowana rewitalizacja linii 182 na lotnisko w Pyrzowicach. - Od dawna zwracamy uwagę, że kolej w naszym mieście ma nie tylko wielką historię, ale i perspektywiczną przyszłość  - dodaje Czech."

wideo: YouTube Tarnowskie Góry

Cieszą się jak małe dzieci z nowego pojazdu szynowego, orkiestra, śpiewy, biesiada. A taka prawda, że jesteśmy zacofani. Takie pociągi od lat jeżdżą np. w Czechach. U nas za dużo urzędniczych łap podejmuje decyzje..

Marzec 2017 rok.

Sierpień 2017

ŁUKASZ DUDEK