Dudek odpowiada hejterom
14 lutego 2018 r. | 22:39
42

Raz w tygodniu będę wybierać najciekawsze komentarze i postaram się na nie odpowiedzieć.

Pani Magda z Tarnowskich Gór pisze:

Mam pytania w związku z notatką: Czy Pana zdaniem urzędnicy nie powinni dostawać nagród, i jeśli nie - dlaczego? Jeżeli tak, to jakie sumy byłyby odpowiednie i dlaczego? Zakończył Pan notkę "Wstyd Panie Burmistrzu" (nb. po "wstyd" powinien być przecinek) - czego ma być mu wstyd? Byłabym wdzięczna za rzeczową, wyczerpującą odpowiedź, a nie znowu jakieś ikonki-uśmieszki, manipulacje w rodzaju "Bardzo was lubię" czy "Jest pani jakaś tam, nie rozmawiam z panią".

Pani Magdo. Uważam, że wykwalifikowani i uczciwi urzędnicy powinni bardzo dobrze zarabiać (nawet więcej niż teraz). Tylko wpierw musimy zwolnić tych niepotrzebnych (a takich jest mnówstwo).

W znacznej większości samorządów na najwyższych szczeblach drabiny urzędniczej zasiadają ludzie niekompetentni. Dlaczego tak się dzieje? W Polsce samorządowej rządzą lokalne układy. Zwycięska frakcja zgarnia najważniejsze i najlepiej płatne stanowiska.

Kogo zwycięski układ wybierze na stanowisko np. kierownika w Urzędzie Miejskim?

Młodą, błyskotliwą i dobrze wykształconą osobę? Czy może zaprzyjaźnionego starego wyjadacza, bez większych ambicji, ale posiadającego zaufanie no i wpłacił trochę pieniędzy na kampanię wyborczą?

Oczywiście zostanie wybrany zaufany stary wyjadacz. Młody, utalentowany co najwyżej może dostać stanowisko niższego szczebla, na którym będzie pracować na maksymalnych obrotach, a kierownik będzie zbijał bąki, popijając kawkę.

I nie są to moje wymysły. Na dzisiaj znam przynajmniej kilku wysoko postawionych urzędników z całego powiatu tarnogórskiego, którzy ambicjami i pracowitością nie grzeszą.

W kolejnej części pytania napisała Pani: Zakończył Pan notkę "Wstyd Panie Burmistrzu" - czego ma być mu wstyd?

Wielu mieszkańców Tarnowskich Gór każdego miesiąca boryka się z problemami finansowymi, a burmistrz Arkadiusz Czech rozdaje ich ciężko zarobione pieniądze na nagrody.

Dlaczego Pan Czech ciągle podnosi lokalne podatki? Nie dość, że wcześniej państwo PO teraz PiS dociska każdego dnia ogromnymi podatkami nas wszystkich, to jeszcze burmistrz Tarnowskich Gór idzie z tym nurtem i podnosi tarnogórzanom lokalne podatki.

Jak wyglądają drogi? Dziura na dziurze. Dobry burmistrz, to oszczędny burmistrz! A takich jest niewielu w Polsce. Niestety Pan Arkadiusz Czech się do nich nie zalicza. 

Tak. Wstydź się Burmistrzu!

ŁUKASZ DUDEK42 odpowiedzi na “Dudek odpowiada hejterom”

 1. Zatroskany napisał(a):

  W pierwszej chwili informacja podana przez „redaktora” Łukasza Dudka szokuje. Jednak po pierwszym „szoku” przychodzi chwila na refleksję i trzeźwe myślenie. Policzyłem sobie dokładnie 5.254.000 złote przez 5 lat, czyli 60 miesięcy, to kwota 87.566, następnie kwotę tę dzielimy przez ilość pracowników zatrudnionych w Urzędzie Miasta tj. 260 osób (informacja z portalu Pana „redaktora” Łukasza Dudka ), co daje nam kwotę 336 zł. miesięcznie brutto na jednego pracownika, po odjęciu podatku, zus-u itp. może przypada na jednego pracownika po 250 zł. W związku z powyższym mam pytanie do Pana „redaktora” i piszących, że „robi on dobrą robotę” – Czy to jest taka wielka rozrzutność? Dzisiaj czytam o nagrodach dla ministrów i administracji państwowej wypłacanych w setkach milionów …

  0
  0
 2. Zatroskany napisał(a):

  To nie chodzi Szanowni Państwo o pieniądze, pierwszy raz Pan Dudek napisał o co naprawdę chodzi. Jak sam pisze Pan „redaktor” – „Arkadiusz Czech jest lubiany”, a to już „boli” kilka osób w mieście – prawda Panie Dudek ? Panie „redaktorze”, a może zaświtała Panu przez sekundę taka myśl, że jest lubiany, bo jest dobrym szefem i dobrym człowiekiem? Dopuszcza Pan taką myśl do siebie, czy już Panu nie wolno?

  0
  0
 3. Zatroskany napisał(a):

  W związku z Pana powyższa jednoznaczną wypowiedzią Panie „redaktorze” , mam pytanie – jakie ma Pan wykształcenie, kompetencje oraz doświadczenie, które pozwalałyby twierdzić Panu, że ten czy inny pracownik urzędu jest kompetentny bądź nie?

  1
  0
 4. Zatroskany napisał(a):

  Czy zdaniem Pana „redaktora” pracownik który ma objąć stanowisko kierownicze powinien mieć doświadczenie zawodowe na stanowiskach niższego szczebla? Jeśli tak, to jak długie ?

  0
  0
 5. Zatroskany napisał(a):

  Mam pytanie – jakie studia psychologiczne Pan ukończył (ewentualnie kursy), które umożliwiają ocenę poziomu inteligencji pracowników urzędów w powiecie tarnogórskim?

  0
  0
 6. Zatroskany napisał(a):

  W związku z Pana powyższa wypowiedzią cyt.:”pracowitością nie grzeszą”, jako właściciel prywatnej firmy byłbym Panu bardzo wdzięczny za udostępnienie metody „badawczej” pozwalającej określić poziom pracowitości? Myślę, że taka informacja mogłaby zainteresować wielu przedsiębiorców z terenu powiatu tarnogórskiego?

  0
  0
 7. Zatroskany napisał(a):

  W związku z Pana powyższą wypowiedzią, mam pytanie – kto, kiedy oraz w jaki sposób (na podstawie jakich kryteriów) będzie oceniał, który urzędnik jest potrzebny a który nie? kto będzie zwalniał? Czy Pana powyższa wypowiedź cyt.:”Tylko wpierw musimy zwolnić tych niepotrzebnych”, może sugerować, że to Pan może być osobą odpowiedzialną za zwolnienia? Czy w związku z powyższym będzie Pan aplikował na wyższe stanowiska kierownicze w którymś z urzędów?

  0
  0
 8. Zatroskany napisał(a):

  Czy Pana zdaniem osoba prowadząca portal internetowy, pisząca artykuły oraz publikująca informacje dla mieszkańców powinna mieć odpowiednie kwalifikacje zawodowe oraz kompetencje i doświadczenie np. studia dziennikarskie lub inne wyższe wykształcenie kierunkowe?

  0
  0
 9. Tg napisał(a):

  Zatroakany to sam burmistrz w swojej osobie 🙂

  0
  0
  • Zatroskany napisał(a):

   Pudło Panie „redaktorze”. Widzę, że bardzo Pan sobie pochlebia sądząc, że burmistrz to czyta.

   0
   0
  • Zatroskany napisał(a):

   Panie „redaktorze” piszę pod nickiem „Zatroskany” a nie „Zatroakany”, ale rozumiem, że błąd nie wynika z braku wystarczających kompetencji, a jest jedynie efektem przemęczenia spowodowanego przygotowywaniem odpowiedzi na post Pani Magdy z Tarnowskich Gór

   0
   0
 10. Zatroskany napisał(a):

  Panie „redaktorze”, czy nie obawia się Pan, że proponowane przez Pana zmiany cyt.: „(..)urzędnicy powinni bardzo dobrze zarabiać (nawet więcej niż teraz) (…)” mogą spowodować znaczny wzrost środków finansowych przeznaczonych na wynagrodzenia? I co z podatnikami?

  0
  0
  • Stryj napisał(a):

   Tak Zatroskańcu, 250 zł to bardzo dużo. Przez tyle lat to kupa forsy. To pełny bak paliwa co miesiąc dla średniego autka. Chciałbym dostawać tyle dodatkowej premii co miesiąc. Tyle że premie należą się za zyski i dodatkowe, ponadplanowe i dobrze wykonane prace. Rozumiem, że właśnie tacy ambitni są wszyscy urzędnicy w miejskim ratuszu? Wszyscy li zyski likwidując dziurę w budżecie?

   0
   0
 11. Stryj napisał(a):

  》edit《 Wszyscy wypracowali*

  0
  0
 12. Łowcadebili napisał(a):

  Ludzi którzy mają inne zdanie niż Dudek nazywa on hejterami typowe pisowskie myślenie

  0
  0
 13. Po napisał(a):

  Wiem o która magde chodzi. Na grupie tarnowitz cały czas hejtuje

  0
  0
  • Łowcadebili napisał(a):

   Motłoch dla którego jest ta strona wszystkich uważa za hejterow

   0
   0
  • emergo napisał(a):

   To chodzi o mnie, Magdę Kuc, która nigdy nie hejtuje, nikogo i nigdzie.
   P. Dudek mnie oczernił, a Pan bezmyślnie razem z nim (zakładam, być może zbyt optymistycznie, że „Po” to nie to samo co Łukasz Dudek).

   0
   0
 14. Wiatr napisał(a):

  Zgadzam się z panem, iż wiele osób nie posiada kompetencji a pracuje . Jest grono osób, które mogłoby wspomagać swoimi umiejętnościami a nie jest im to dane. Na swoim przykładzie mogę to potwierdzić. Tylko układy i klepanie po plecach się liczy . Im mocniej złapiesz tym lepsza posadę dostaniesz a kompetencje i ambicje … Kogo to obchodzi ważne ze stanowisko obsadzone znajomymi wyjadaczami.

  0
  0
 15. Michal napisał(a):

  Panie Dudek, jak się o czymś pisze żurnalisto, to trzeba wiedzieć co to oznacza – to sie nazwya research (pewnie dziennikarstwa pan nie kończyłeś więc termin panu obcy). Jest taka strona wikipedia, gdzie znajdzie Pan definicję hejtera.
  Hejter – określenie osoby, która wyraża kłótliwe i agresywne komentarze w Internecie[1]. Wrogie komentarze mogą być postrzegane jako akt cyberprzemocy i nękania psychicznego. W sposób napastliwy i używając tzw. mowy nienawiści (nazwa pochodzi od spolszczenia angielskiego słowa hate) krytykuje daną rzecz lub osobę (najczęściej publiczną).
  Pani Magda kulturalnie wypunktowała populistyczny post a pan krzyczy hejter. Wiecej cech i zachowań z powyższej definicji przejawia pan…

  0
  0
 16. Wyjadacz napisał(a):

  A co on złego napisał? Napisał prawdę. Jak idzie się do Urzędu Gminy to trza czekać godzina aż wielmożna Pani podejdzie a już nie mówię o podejściu do klienta, najlepiej mieć już wszystko przygotowane bo inaczej wyjdziesz z kwitkiem zamiast Ci powiedzieć co masz zrobić. Mnie się wydaje że większość to anty PO wcy tutaj się odzywają bo jak inaczej. Zresztą ja ani za tym ani za PIS ale żeby 500+ to by piersi brali ale się tu na to nie wypowiedzą. Bardzo dobrze Dudek pisze niech te wszystkie smrody wychodzą na jaw bo prawda kole w oczy widzę niektórym i dlatego tak odpowiadają.

  0
  0
  • Zatroskany napisał(a):

   Mam pytanie, do wyjadacz – jakie smrody? Informacje publikowane na tym portalu w 85 % są informacjami pobranymi z innych stron internetowych tj.: Miasta Tarnowskie Góry, Policji, Starostwa Powiatowego, TCK, Tygodnika Gwarek i jeszcze kilku innych. Pozostałe informacje pochodzą z Urzędu Miasta Tarnowskie Góry i może w każdej chwili uzyskać je każdy ! Więc jakie smrody? Zanim się coś napisze proszę trochę pomyśleć.

   0
   0
 17. Kontroler napisał(a):

  Gdyby ten pierd, jaki napisał Du.ek był jego pracą maturalną, to byłaby za nią zasłużona pała. Konkurs z nagrodami: Podkreśl wszystkie błędy w tekście. Dla autora prawidłowego rozwiązania nagroda.

  0
  0
 18. Urzędnik ze Zbroslawic napisał(a):

  Ja pracuje w urzędzie i widzę co się dzieje. Kierownictwo nic robi a my za nich pracujemy. Beton

  0
  0
 19. Kierownik budowy napisał(a):

  A ja powiem tak. Jestem kierownikiem i czasem jestem pijany w pracy.

  0
  1
  • Łowcadebili napisał(a):

   Na budowie to niektórzy pracują za 2000 a drugie tyle dostaja pod stołem potem ida po 500+ bo maja małe dochody a uczciwi dostaja zero w takim kraju

   0
   0
 20. Nie nawiedzony napisał(a):

  Dlaczego Panie Dudek usuwa Pan komentarze ? Prawda w oczy kole ?

  0
  0
 21. Zatroskany napisał(a):

  Bardzo szybko usunął Pan ten post z paska głównego (jeden dzień). W przypadku pozostałych tak się Panu nie spieszy. Czyżby, brak „pomysłów” na odpowiedzi na wyżej zadane pytania?

  0
  0
 22. emergo napisał(a):

  To same ogólniki, nic nie wnoszące do sprawy.
  Nie ma Pan pojęcia, ani nie jest w stanie ocenić, kto z tych pracowników jest kompetentny, kto nie.
  Młodość nie jest żadną gwarancją braku tzw. „pleców”, vide Misiewicz chociażby.
  Jedyne, co Pan potrafi, to odwoływać się do najniższych instynktów ludzi niewykształconych i niezamożnych publikując co jakiś czas oświadczenia majątkowe urzędników – duże liczby robią wrażenie na gorzej sytuowanych, którzy najczęściej też nie zdają sobie sprawy że mowa o zarobkach czy nagrodach uzyskanych w ciągu roku.
  Stawiając mnie w jednym rzędzie z „hejterami” skłamał Pan, i/ lub wystawił sobie świadectwo paranoika.
  I na koniec, jak zwykle, mała lekcja:
  1) Pisze się „mnóstwo”, nie: „mnówstwo” (choć owszem, „rybołówstwo”. Ale za to „braterstwo”).
  2) „na najwyższych szczeblach drabiny urzędniczej zasiadają ludzie” – styl! Na szczeblach drabiny się nie zasiada, można stać. Humor zeszytów szkolnych, doprawdy.
  3) „wyjadacza, /…/ posiadającego zaufanie no i wpłacił trochę pieniędzy na kampanię wyborczą?” Błąd gramatyczno-stylistyczny. Zamiast „no i” proponuję „który”, i koniecznie – przecinek. W ogóle śmiesznie Pan miesza styl formalny z kolokwializmami.
  Na tym poprzestanę, choć przejrzałam pod kątem szkolnych błędów tylko połowę notatki. Przypomnę jeszcze że pomiędzy „wstyd” i „burmistrzu” powinien być przecinek.
  M. Kuc

  0
  0
 23. Observer napisał(a):

  No to cię podsumowali. A swoją drogą ciekawych czasów dożyliśmy, w których rozmaite nieuki pouczają innych, niejednokrotnie mądrzejszych od siebie. Dla mnie to uwłaczające, by ktoś taki, jak Du.ek oceniał coś, o czym nie ma pojęcia, wypisywał brednie, manipulował osobami podobnymi sobie, które potem podniecają się tym, że inni, bardziej zaradni, lepiej wykształceni zarabiają lepiej od nich, niekoniecznie machając łopatą, albo nosząc cegły na budowie (z całym szacunkiem dla wielu uczciwych ludzi, którzy w ten sposób zarabiają na życie, mam na myśli rozmaitych frustratów i nieudaczników, niespełnionych „dziennikarzy” i innych tego typu).
  A teraz, w uzupełnieniu wpisu powyżej. Piszesz, pismaku, że „Kogo zwycięski układ wybierze na stanowisko np. kierownika w Urzędzie Miejskim? (…)” Potem sam sobie odpowiadasz, a na koniec stwierdzasz, że „Na dzisiaj znam przynajmniej kilku wysoko postawionych urzędników z powiatu tarnogórskiego, którzy ambicjami i pracowitością nie grzeszą”. Otóż, wiedz dyletancie, że urząd miejski i powiatowy, miasto i powiat itd., to dwa, nie mające nic ze sobą wspólnego, organizmy? Nie wiesz? Szkoda. ale w takim razie nie bierz się za pisanie. Druga rzecz to rażący błąd „”Na dzisiaj znam… ” Na dzisiaj znasz, a na wczoraj, na jutro?
  Kolejna rzecz, Du.ku. Z nurtem się nie idzie, z nurtem się płynie. Złośliwości sobie podaruję.
  Następna sprawa. Od kiedy to burmistrz podnosi podatki? Tworzysz, Du.ku, rzeczywistość wirtualną. Sięgnij do przepisów i sprawdź najpierw, kto i jakie ma kompetencje. Najpierw poczytaj, potem się bierz za pisanie.
  I idąc za ciosem, cytuję :”Jak wyglądają drogi gminne i powiatowe? Dziura na dziurze. Dobry burmistrz, to oszczędny burmistrz!” Tu dałeś kolejny popis braku własnych kompetencji. Wyjaśnij, co ma burmistrz i to, że oszczędza lub nie oszczędza, do dróg powiatowych? Koniecznie wyjaśnij, bo nie rozumiem i pewno wielu innych także nie rozumie. Generalnie zaskarb sobie dobrą radę: więcej czytaj, mniej pisz. Znacznie mniej. Unikniesz kompromitacji, chociaż… Za późno, na pewno za późno.

  0
  0
 24. Tomasz Lis napisał(a):

  Drogi gminne burmistrz, powiatowe kolezanka burmistrza. IO układ

  0
  0
 25. Observer napisał(a):

  a wojewodzkie pan Lis z PiS

  0
  0
 26. taki napisał(a):

  Dudek ty nieuku

  0
  0
 27. Ktoś napisał(a):

  Panie „redaktorze” pokazałaby Pan dyplom uczelni, którą Pan skończył.

  PS.
  Zrób coś dla miasta i skończ pisać

  0
  0
 28. Yhm napisał(a):

  Ledwo zawodówkę skończył a teraz się ma za reportera. Prezencji zero. Gadka nieskladna. Dobrze że wiadomo że to pisiorski piesek. Zal takich ludzi. Ale każdy musi sobie radzić z własnymi kompleksami.

  0
  0
 29. Ktoś napisał(a):

  Panie Redaktorze dlaczego
  Pan ucichł ?

  0
  0
 30. Lisboino napisał(a):

  Temat z miasteczka pan dudek blokuje moje wpisy…

  Jedrus Najgorszy hmmm…. moim zdaniem nie.. znow usuniesz moj wpis p. Dudek… wkoncu ” nie zalezne media” Np. Pan zok pani kowalska co uczynili dla miasteczka w tym tygodniu?? Afere z pustostanem. Prywatnej osoby… moze ta osoba od pustostanu zajmuje sie sprawa tylko panie dudek w miasteczku mamy zabytki… strefy zabytkowe… zamiast robic szum z swa niewiedza zainteresuj sie pan prawem budowlanym i poczytaj pan o strefie zabytkowej w miasteczku…. polecam powiekszyc wiedze i czytanie z zrozumieniem

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *