PKM Świerklaniec | www.youtube.com
Jest bardzo źle!
19 października 2018 r. | 08:39

O tym, że sytuacja finansowa w MZKP Tarnowskie Góry jest fatalna, pisałem kilka dni temu. Przypomnę tylko, że Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach, podczas kontroli finansów w MZKP wykazała, że przez pierwsze 6 miesięcy funkcjonowania związku, deficyt wyniósł ponad 2,9 mln zł i do tego trzeba doliczyć jeszcze ponad 3,9 mln zł zaległości wobec PKM Świerklaniec. Łącznie to daje ponad 6,8 mln zł zaległości — tylko w pierwszym półroczu 2018 roku.

MZKP Tarnowskie Góry

Ogromne problemy finansowe MZKP Tarnowskie Góry i PKM Świeklaniec. Warto zobaczyć materiał promocyjny tarnogórskiej komunkacji miejskiej. źródło: youtube/PKM Świerklaniec

Gepostet von Tarnowskie Góry - serwis informacyjny am Donnerstag, 11. Oktober 2018


Sytuacja finansowa tarnogórskiego związku jest bardzo zła. RIO w Katowicach przeprowadzało kontrolę z przebiegu wykonania budżetu za I półrocze na całym Śląsku. Łącznie zostało przeprowadzonych 185 różnych kontroli finansowych. Z przeprowadzonych kontroli wynika, że tylko w MZKP Tarnowskie Góry i w gminie Poraj — RIO wydało opinię negatywną.

Gmina Poraj jest najbardziej zadłużoną gminą wiejską w woj. Śląskie, a jej Wójt zrezygnował ze startu w tegorocznych wyborach.

ŁUKASZ DUDEK