PKM Świerklaniec | www.youtube.com
Jest bardzo źle!
19 października 2018 r. | 08:39
5

O tym, że sytuacja finansowa w MZKP Tarnowskie Góry jest fatalna, pisałem kilka dni temu. Przypomnę tylko, że Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach, podczas kontroli finansów w MZKP wykazała, że przez pierwsze 6 miesięcy funkcjonowania związku, deficyt wyniósł ponad 2,9 mln zł i do tego trzeba doliczyć jeszcze ponad 3,9 mln zł zaległości wobec PKM Świerklaniec. Łącznie to daje ponad 6,8 mln zł zaległości — tylko w pierwszym półroczu 2018 roku.

MZKP Tarnowskie Góry

Ogromne problemy finansowe MZKP Tarnowskie Góry i PKM Świeklaniec. Warto zobaczyć materiał promocyjny tarnogórskiej komunkacji miejskiej. źródło: youtube/PKM Świerklaniec

Gepostet von Tarnowskie Góry - serwis informacyjny am Donnerstag, 11. Oktober 2018


Sytuacja finansowa tarnogórskiego związku jest bardzo zła. RIO w Katowicach przeprowadzało kontrolę z przebiegu wykonania budżetu za I półrocze na całym Śląsku. Łącznie zostało przeprowadzonych 185 różnych kontroli finansowych. Z przeprowadzonych kontroli wynika, że tylko w MZKP Tarnowskie Góry i w gminie Poraj — RIO wydało opinię negatywną.

Gmina Poraj jest najbardziej zadłużoną gminą wiejską w woj. Śląskie, a jej Wójt zrezygnował ze startu w tegorocznych wyborach.

ŁUKASZ DUDEK5 odpowiedzi na “Jest bardzo źle!”

 1. Dariusz pisze:

  Proszę tylko o rzetelność, pisanie o przewoźniku w kontekście MZKP świadczy o nie rozumieniu tematu.

  2
  2
 2. Taka prawda pisze:

  Problem jest taki że zarobli zarzadu nie sa powiazane z wynikami finansowymi w społkach komunalnych a PiS rzadzi juz 3 lata i nic z tym nie robi

  2
  4
 3. Karolak Pustelnik pisze:

  „Jest bardzo źle!” te słowa usłyszał Dudek po zrobieniu testu na inteligencję. Szkoda, że IQ które ma wciąż pozwala mu na usuwanie komentarzy i blokowanie czytelników.

  15
  4
 4. cesarz pisze:

  Panie Łukaszu Dudek. Pan nie ma problemów, żeby z imienia i nazwiska podpisywać się pod tymi wypocinami ? Co ma kontrola RIO związku komunalnego do kontroli RIO w jakimś mieście ? Na liście są np Żory z pozytywną oceną, a tam jest darmowa komunikacja, która okazała się tak niewydolna, że upada. Trochę więcej obiektywizmu. Do transportu miejskiego trzeba dopłacać i zawsze będzie przynosił straty. No chyba, że ustalimy ceny biletów na 10 PLN….PS. MZKP jak Pan wie z początkiem 2019 zostaje rozwiązane, więc będzie mógł Pan odetchnąć z ulgą.

  5
  2
 5. elfer pisze:

  Porównanie jakiejś gminy spod Częstochowy z MZKP to jak porównanie Miasteczka Śląskiego z KZK GOP .

  2
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *