OSP Krupski Młyn
Klasyk polskiej motoryzacji – ŻUK z Krupskiego Młyna
18 marca 2019 r. | 17:10

Ochotnicza Straż Pożarna z Krupskiego Młyna odrestaurowała polskiego klasyka. ŻUK z 1990 roku nadal cieszy fanów motoryzacji. 

OSP Krupski Młyn
LGM ŻUK wyprodukowany w 1990 roku. W naszej jednostce jest od 2014 roku. Żuk posiada oryginalny silnik S21 benzynowy i 3-biegową skrzynkę biegów.

Remont: został doposażony o trzecie światło ostrzegawcze (niebieskie), boczne lampy robocze (LED-owe), modulator dźwięków ZURA ps100, dodatkowy głośny klakson. Została zamontowana podwieszana półka w kabinie kierowcy na radio i dokumenty, przedział załogi i sprzętu został odmalowany.

Zrobiono uchwyty na sprzęt tj: motopompę szlamową, węże, prądownice, pilarkę do drzewa, torbę medyczną wraz z deską ortopedyczną i inny drobny sprzęt potrzebny do działań; został przerobiony bagażnik na drabinę oraz na wąż ssawny do pompy szlamowej.

Została wymieniona pompa hamulcowa, serwo, przewody hamulcowe sztywne oraz elastyczne, cylinderki i szczęki hamulcowe oraz przetoczono bębny; wyregulowano silnik i wymieniono uszczelki.

Prace trwały prawie pół roku (ze względu na koszta, ponieważ budujemy remizę, co pochłania większość pieniędzy).

W planach mamy: dokończyć malowanie w środku (kabina kierowcy), odmalować z zewnątrz, wymienić podłogę w przedziale załogi i sprzętu oraz siedzenie załogi, zrobić blacharkę.

źródło: OSP Krupski Młyn