/KPP Tarnowskie Góry
Laser i kamera w jednym. Postrach kierowców już jutro na tarnogórskich drogach
04 stycznia 2018 r. | 17:16
0

Dziś rano tarnogórska drogówka zaprezentowała nowe urządzenie laserowe do pomiaru prędkości.

Nowe urządzenie laserowe do pomiaru prędkości oraz odległości TruCAM LTI 20/20 jest cyfrową kamerą wideo i urządzeniem laserowego pomiaru prędkości i odległości w jednym. TruCam mierzy prędkość, oblicza czas przejazdu i odległości pomiędzy dwoma pojazdami, wytwarza pełną dokumentację wideo oraz zdjęcia dla wykroczeń w ruchu drogowym. Nowe urządzenie daje możliwość pokazania nagrania wraz z opisem.

Za pomocą tego rodzaju miernika prędkości, istnieje możliwość ujawnienia wykroczenia bez konieczności zatrzymania sprawcy.  Zarejestrowany materiał posłuży do dalszego postępowania wobec kierowcy, którego policjanci mogą wezwać w późniejszym terminie.

Jutro od godz. 6.00 do 22.00 tarnogórska Policja bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Prędkość". Do działań zostanie wykorzystane nowe urządzenie.

źródło/foto: KPP Tarnowskie GóryDodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel tego serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).