17,57 km wpław z Helu do Gdyni. Sztafeta zakończona sukcesem!
26 lipca 2021 r. | 07:19

Udało się! 17,57 km – taki dystans pokonał dzisiaj Michał Tomaszowski płynąc wpław z Helu do Gdyni! Płynął dokładnie 4 godziny, 18 minut i 29 sekund! Obok niego, ten dystans, w sztafecie pokonali zawodnicy MKS Park Wodny Tarnowskie Góry Wystartowali z plaży głównej na Helu, a ich celem były Babie Doły w Gdyni. W sztafecie udział wzięło 14 zawodników.

Start zaplanowano na sobotę (24 lipca) rano.
– Płyniemy żeby promować miasto, ale i zdrowy tryb życia, zdrowie podeście do wody, bezpieczne pływanie, przy okazji jedynie chcemy sprawdzić swoje umiejętności – mówi Tomasz Pąchalski, trener MKS, który wspólnie z zawodnikami zaprezentował dziś „plan jazdy”, który ziścić ma się już w ten weekend.
– Nastawienie jesteśmy superpozytywne – jesteśmy cały czas w trybie treningowym, dopiero co przyjechaliśmy z mistrzostw Polski – mówią zawodnicy, wśród których znalazły się dwie dziewczyny. Wszyscy mają od 12 do 18 lat, osiągnięcia w zawodach na basenach oraz pierwsze sukcesy w tzw. „open water”.
– Czego nam życzyć? Pogody, mało meduz i towarzystwa fok – one pomagają podkręcać tempo – mówią pływacy.
Trasa sztafety nawiązuje do najsławniejszych Polskich Maratonów Morskich rozgrywanych w latach 70-tych i 80-tych poprzedniego stulecia. Przepłynięcie będzie zabezpieczone specjalnie wynajętą łodzią z 2 ratownikami WOPR na pokładzie oraz z wszelkimi niezbędnymi pozwoleniami wymaganymi do pływania na trasie HEL- GDYNIA.
Start odbywa się z plaży głównej w miejscowości Hel. Meta mieści się na plaży w Gdyni Babie Doły, w okolicach “Torpedowni”.
Głównym partnerem projektu jest Miasto Tarnowskie Góry.