22-latka potrącona na przejściu dla pieszych
24 listopada 2020 r. | 18:37

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Sobieskiego w Tarnowskich Górach. Na oznakowanym przejściu dla pieszych została potrącona 22-latka, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Apelujemy, by na co dzień używać elementów odblaskowych. Ten drobny element może mieć wielkie znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze.

Do wypadku doszło tuż przed godziną 17:00 na ulicy Sobioeskiego w Tarnowskich Górach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 76-letni kierowca fiata seicento, potrącił znajdującą się na oznakowanym przejściu dla pieszych, 22-letnią kobietę. Tarnogórzanka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Mieszkaniec powiatu tarnogórskiego, który kierował fiatem, był trzeźwy. Mężczyzna prawdopodobnie nie zauważył przechodzącej przez jezdnie 22-latki. Szczegółowe okoliczności tego wypadku sprawdzają śledczy z Tarnowskich Gór pod nadzorem tarnogórskiego prokuratora.

Pamiętajmy, na drodze trudno o margines błędu. Policjanci apelują o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych.

APELUJEMY również do pieszych i prosimy o rozwagę na drodze. Bezpośrednie wtargnięcie na jezdnię w miejscu niedozwolonym, w którym kierowcy w żaden sposób nie są przygotowani na obecność pieszego na drodze to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych i tragicznych skutków dla nierozważnego pieszego. Ponadto apelujemy, by na co dzień używać elementów odblaskowych. Ten drobny element może mieć wielkie znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze.

Żródło: KPP Tarnowskie Góry