36 osób personelu „Trójki” w Tarnowskich Górach objęto kwarantanną. Jeden pracownik został zakażony.
29 marca 2020 r. | 20:16

36 osób personelu „Trójki” w Tarnowskich Górach objęto kwarantanną. Jeden pracownik został zakażony.

36 osób personelu Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach objęto kwarantanna, gdy u jednego z pracowników tej placówki potwierdzono zakażenie koronwairusem
Test potwierdził zakażenie koronawirusem jednego z pracowników Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach. Nie miał bezpośredniego kontaktu z pacjentami.
Zakażony pracownik od czwartku jest na zwolnieniu lekarskim. Leczy się w domu, jego stan się poprawia – mówi Leszek Jagodziński, prezes WSP.

Oświadczenie dyrekcji szpitala:
"Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że jeden z pracowników szpitala, który poczuł się gorzej, otrzymał wynik dodatni w kierunku SARS-CoV-2.
W związku z powyższym, szpital wdraża wszystkie procedury związane z działaniami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Jedną z nich jest wprowadzenie kwarantanny domowej dla 36 osób z personelu pracującego bezpośrednio z osobą zainfekowaną.
Pracownik przebywa w domu i czuje się dobrze. Jestem w stałym kontakcie z sanepidem odnośnie wytycznych co do stosowania procedur.
Apeluję do Personelu szpitala, aby wyraził zrozumienie dla obecnej sytuacji i wykonywał obowiązki zawodowe w dalszym ciągu sumiennie, i w sposób zgodny z procedurami wdrożonymi w sytuacji pandemii koronawirusa.
Drodzy mieszkańcy powiatu tarnogórskiego, prosimy o stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia, odpowiedzialne zachowania, dbanie o zdrowie własne i swoich najbliższych.
Na bieżąco będziemy przekazywać informacje odnośnie zmian w funkcjonowaniu szpitala.
Z poważaniem prezes zarządu dr n.med. Leszek Jagodziński."

Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że jeden z pracowników szpitala, który poczuł się gorzej, otrzymał wynik...

Gepostet von Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A. am Sonntag, 29. März 2020