Bezpłatne warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży już 1 lutego
22 stycznia 2020 r. | 06:57

Bezpłatne warsztaty „Koduj z Gigantami” to wydarzenie promujące ideę nauki programowania oraz rozwój kompetencji cyfrowych wśród dzieci i młodzieży. Warsztaty mają na celu zwiększenie wiedzy o programowaniu oraz nowych technologiach. Dają możliwość zapoznania się z nowoczesnymi narzędziami informatycznymi i językami programowania, a dla starszych uczniów również zwiększenie świadomości o dalszej ścieżce edukacji i pracy w branży IT.

Bezpłatne warsztaty odbędą się w sobotę 1 lutego 2020 w sali szkoleniowej „Gigantów Programowania” zlokalizowanej przy ul. Gliwickiej 35. Do wyboru będzie 6 sesji szkoleniowych, które będą odbywać się przez cały dzień od g. 9.00 do 18.45. Bezpłatna rejestracja na warsztaty Koduj z Gigantami dostępna jest na stronie www.

Giganci Programowania to ogólnopolski lider w obszarze nauki programowania i rozwoju kompetencji cyfrowych wśród dzieci i młodzieży. Od września 2019 Giganci prowadzą szkolenia również w Tarnowskich Górach.
Kursy semestralne prowadzone są w 4 grupach wiekowych:
1-3 klasa szkoły podstawowej – zajęcia w aplikacji Scratch oraz Kodu,
4-6 klasa szkoły podstawowej – zajęcia w aplikacji Scratch oraz AppInventor,
7-8 klasa szkoły podstawowe – nauka programowania w języku C#,
szkoły średnie – nauka programowania w języku C#.

Kursy prowadzone są raz w tygodniu przez programistów praktyków. Więcej informacji na temat oferowanych zajęć można znaleźć na stronie interentowej lub pod numerem telefonu 536-202-208.