Chuligani niszczący samochody na Fazosie złapani
16 lipca 2020 r. | 07:00

Policjanci zatrzymali dwie osoby-mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie 3 samochodów oraz kobietę, która znieważyła interweniujących funkcjonariuszy. Właściciele samochodów, oszacowali straty na kwotę blisko tysiąca złotych. Mieszkańcy Tarnowskich Gór za swoje agresywne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Do zdarzenia doszło przed godziną 22:00 na ulicy Ułańskiej w Tarnowskich Górach. Dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że po ulicy chodził agresywny mężczyzna i niszczył zaparkowane samochody. W towarzystwie agresora, była kobieta. Na miejsce szybko skierowano policyjny patrol. Po przyjeździe mundurowi ustalili, że uszkodzone zostały 3 samochody osobowe. W dwóch z nich zostały uszkodzone lusterka, a w trzecim przednia szyba. Właściciele pojazdów wycenili straty na blisko tysiąc złotych.

Policjanci szybko namierzyli agresorów. Legitymowany mężczyzna bez problemu podał swoje dane osobowe, jednak będąca w jego towarzystwie kobieta nie miała zamiaru się przedstawić. W pewnej chwili tarnogórzanka stała się bardzo agresywna i zaczęła znieważać policjantów, kierując w ich stronę różne wulgaryzmy. 19-latek i jego 30-letnia towarzyszka zostali zatrzymani. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, natomiast 30-latka ponad 2 promile.

Sprawcy trafili do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty – mężczyzna zniszczenia mienia, za co grozi mu 5 lat więzienia, a kobieta znieważenia policjantów, za może trafić na rok do więzienia. Ponadto tarnogórzanka odpowie za wykroczenia dotyczące odmowy podania swoich danych personalnych oraz używania słów nieprzyzwoitych.